KRASŇANY – Kopy plastových fliaš, začínajúce sa čierne skládky v burinovom pralese a prechodné bydlisko partie bezdomovcov… Pod nohami zvyšky čiernej škvary, smutné pozostatky ihriska pozemných hokejistov Lokomotívy. Takto dnes vyzerá priestranstvo medzi čerpacou stanicou OMV na Hečkovej ulici, bikrosovým areálom a futbalovým štadiónom FK Rača.

Rača má jedinečnú šancu konečne vdýchnuť tomuto lukratívnemu priestoru nový rozmer v podobe športového komplexu. O jeho budúcom využití sa len nedávno začala verejná diskusia.

Na januárovom mestskom zastupiteľstve odsúhlasili poslanci, aby magistrát zveril mestskej časti Rača aj druhú časť pozemkov v areáli na Černockého ulici. Miestne zastupiteľstvo Rače následne poverilo starostu Petra Pilinského, aby začal rokovania za účelom získania investora na financovanie a výstavbu multifunkčného športového areálu.

FOTOGALÉRIA:

Rača na revitalizáciu nemá peniaze

Podľa slov starostu nemá Rača prostriedky, aby areál zrevitalizovala z vlastných zdrojov, preto sa na to hľadá súkromný investor. Je v tejto chvíli nejasné, či nakoniec vznikne ďalšia tréningová plocha pre futbalistov, športový areál pod holým nebom, plaváreň či nebodaj krytá ľadová plocha na hokej a verejné korčuľovanie.

Verím, že dospejeme k úspešnému koncu v podobe krásneho multifunkčného športového komplexu. Chcel by som, aby aj vďaka novému športovisku mali račianske deti opäť o niečo bližšie k športu. V rámci areálu je aj futbalový štadión, v jeho blízkom okolí sú základné aj stredné školy. Okrem toho celoročná prevádzka nového areálu bude lákadlom pre všetky vekové kategórie. Verím, že do konca apríla budem vedieť zastupiteľstvo informovať o výsledkoch rokovaní s potenciálnymi investormi,“ povedal na margo rokovaní račiansky starosta Peter Pilinský.

Každý z nás má svoju predstavu, čo by sa na tejto ploche dalo vybudovať. Určite sa nebude dať vyhovieť každému! Ale nech už to bude čokoľvek, mali by sme sa zhodnúť aspoň v tom, že to bude vždy lepšie ako je súčasný stav zachytený na záberoch zo začiatku marca…