RAČA – Pripravte si košíky, ide sa nakupovať! Ale nie len tak hocičo. V Rači sa budú predávať najkvalitnejšie, najvoňavejšie a najčerstvejšie výrobky od domáceho pečiva, cez mäsové a syrové výrobky až k ovociu priamo od ich výrobcov. Zároveň, ak máte čo ponúknuť a v dostatočnom množstve, po zaregistrovaní sa a splnení podmienok dostanete aj vy svoje miesto na predaj. Po Zvolene, Prievidzi, Žiline, Martine, Poprade a Liptovskom Mikuláši sa tak Rača stane ďalším dejiskom Farmárskych trhov.

V Rači sa budú predávať najkvalitnejšie, najvoňavejšie a najčerstvejšie výrobky od domáceho pečiva, cez mäsové a syrové výrobky až k ovociu priamo od ich výrobcov.

V Rači sa budú predávať najkvalitnejšie, najvoňavejšie a najčerstvejšie výrobky od domáceho pečiva, cez mäsové a syrové výrobky až k ovociu priamo od ich výrobcov.

Po nedávnych potravinových aférach, kedy sa verejnosť dozvedela o nekvalite výrobkov u viacerých potravinových reťazcov sa pravdepodobne všetci snažíme prísnejšie hľadieť na to, čo položíme doma na tanier. Ak nemáte záhradku ani  svoje vlastné produkty, najlepším riešením je nakupovať ich priamo u ich výrobcu, ktorý za ich kvalitu ručí takpovediac vlastnou kožou.

„Farmárske trhy majú slúžiť ako predajné miesto pre poľnohospodárov, kde vďaka vylúčeniu sprostredkovateľa a  rôznych medzičlánkov nakupuje spotrebiteľ za dostupnejšie ceny a predajca ponúka za preňho výhodnejšiu cenu. Zaručíme, že všetky predávané výrobky sú pestované, chované, nakladané, údené, alebo inak pripravené priamo našimi výrobcami,“ vysvetlil Vladimír Novotný, ktorý je jedným z hlavných organizátorov trhov. Je zároveň konateľom spoločnosti Farmárske trhy s.r.o., ktorá trhy  zabezpečuje.

Priamy predaj zároveň farmárom dáva šancu lepšie prežiť v dnešnej globalizovanej ekonomike. Jedným z cieľov trhov je vysvetliť, že nie je potrebné dovážať na Slovensko to, čo máme možnosť si vyrobiť sami. Farmárske trhy sú alternatívnou k nakupovaniu, kde si môžete vychutnať jedinečnosť tradičných slovenských výrobkov, miesto plné jedinečných chutí, vôní a farieb.

Novák ručí za farmárov, ktorí budú na trhoch predávať. „Osobnou návštevou u každého prihláseného prvovýrobcu totiž vylúčime z predaja nevhodný či nekvalitný tovar.

Široký sortiment

Tvoria ho čerstvé sezónne produkty od malých výrobcov: mliečne výrobky, jogurty, čerstvý voňavý chlieb a pečivo, domáce koláče, klobásky, údeniny, mäsové výrobky, ručne vyrábané cestoviny, slovenské sladkovodné ryby, ovocie, zeleniny, kvety čerstvé, rezané, sušené, bylinky čerstvé aj sušené, koreniny, sadenice, semená, suché plody, ovocné šťavy, domáce sirupy, mušty, slovenské vína, med, medovina, včelie produkty, kvasená kapusta, čalamády, domáce zaváraniny, bio produkty, remeselné výrobky, ručne vyrobené hračky, ozdoby, dekorácia.

Od apríla do septembra

V  Rači sa farmárske trhy budú konať každú sobotu od 12. apríla do novembra pred Nemeckým kultúrnym domom v čase od 8.00 do 14.00. Podujatie sa v Rači bude realizovať pod záštitou Mestskej časti Bratislava – Rača.

FOTOGALÉRIA:

Máte aj vy čo ponúknuť?

Chováte hydinu, zbierate liečivé bylinky, pečiete domáci chlieb? Prihláste sa a predávajte svoje produkty na Farmárskych trhoch v Rači!

Základom je však ponúkať iba kvalitné produkty, pretože nepoctivých farmárov medzi seba nepustia. V prípade záujmu je potrebné kontaktovať Farmárske trhy s.r.o. na t.č. 0908 948 516 alebo na info@farmarsketrhy.sk, kde vám organizátor rád poskytne ďalšie informácie a zodpovie všetky otázky. Pre račianskych predajcov organizátor zabezpečí predajné miesta zadarmo. Pozrite si tiež stránku www.farmarsketrhy.sk, kde načerpáte inšpiráciu a uvidíte, ako Farmárske trhy vyzerajú v iných slovenským mestách.

Zdroj: Račiansky výber 02/2014, foto: farmarsketrhy.sk