Netrpezlivo očakávaný termín oficiálneho otvorenia nového fitcentra v Rači na Záhumeniciach je už známy. Prevádzkovateľ ho len nedávno zverejnil na svojej internetovej stránke ale záujemcov pre istotu upozorňujú, že ide o orientačný dátum.

Plány nám môže skrížiť počasie počas sťahovania zo starých priestorov. V každom prípade ide o predbežný termín a informácie budeme v prípade potreby pre našich klientov spresňovať,” povedal pre račaweb.sk Martin Šrott.

Podľa posledných informácií na oficiálnom webe fitcentra sa pôvodne plánovaný termín otvorenia presúva na pondelok 19.  januára 2015. (aktualizované)

Zariadenie, ktoré dlhé roky úspešne fungovalo v polovici budovy Materskej školy na Gelnickej ulici, už podľa viacerých svedkov, začne v najbližšom období s veľkým sťahovaním. Nové, lákavo vyzerajúce priestory, budovali majitelia fitcentra na Tbiliskej ulici od roku 2012.

Fitcentrum W.M. Rača - pohľad od nákupnej zóny s Kauflandom

Fitcentrum W.M. Rača – pohľad od nákupnej zóny s Kauflandom

Na svojej oficiálnej internetovej stránke už majitelia uvádzajú, že Fitcentrum WM otvárajú 15. januára 2015. Majiteľ upozorňuje, že termín je predbežný – v prípade jeho zmeny bude informovať športovcov dostupnými infomačnými kanálmi.

Nová mekka športovcov

Celkovo má fitcentrum podľa projektu z roku 2012 priniesť 2800 štvorcových metrov vnútri a 1500 štvorcov športovej plochy vonku.

Súčasťou fitness centra by mala byť okrem priestorov na cvičenie aj relaxačná časť so saunami, vírivkou, masážami. Chýbať by nemalo solárium či kaderníctvo.

Na prízemí sa počíta s posilňovňou, do ktorej budú mať prístup tak muži, ako aj ženy a špeciálnou časťou na poschodí, ktorá bude prístupná výlučne nežnejšiemu pohlaviu. Vonku je naplánovaných na posilňovanie ďalších 210 m2.

Vo vonkajších priestoroch by mala byť podľa prezentovaného zámeru v budúcnosti pribudnúť aj lezecká stena, minigolf, tenisové kurty či priestor na plážový volejbal.

Budova má päť podlaží a vyrástli pred ňou aj miesta pre parkovanie 30 až 40 áut.

Rača získala 190 000 eur a priestory pre škôlku

Spoločnosť Fitcentrum W.M. po otvorení nových priestorov uvoľní svoje bývalé pôsobisko na Gelnickej ulici, ktoré následne Miestna časť Rača zrekonštruuje na zvýšenie kapacity susediacej materskej školy.

Cena pozemku bola stanovená na 190-tisíc eur (117,78 eura za meter štvorcový), predaj odsúhlasilo zastupiteľstvo ešte v roku 2011.

Štart sprevádzali kuvičie hlasy

Martin Šrott z WM Rača sa do projektu pustil aj preto, že chce Račanom ponúknuť kvalitnejšie možnosti na športovanie a  relax. ,,Vyťaženosť súčasných tenisových dvorcov, ktoré na pozemku prevádzkujem, je veľmi nízka. Mám k tomu aj štatistiku. Ozaj tam chodí len hŕstka ľudí,“ vysvetľoval v roku 2011 pre Račiansky výber rozhodnutie budovať centrum a zrušiť tenisové kurty.

,,Petícia proti výstavbe je odtrhnutá od reality. Posilňovňa je najviac obsadená v  podvečerných a  večerných hodinách. A  80 percent mojich klientov príde do fitnescentra peši. Nepredpokladám ani zvýšené nároky na parkovacie miesta a dopravu v  okolí fitnescentra,“ argumentoval Šrott.

Realita a nadšenie cvičeniachtivých záujemcov svedčia o tom, že fitcentrum sa stane novým centrom pre aktívne trávenie voľného času a zdravý životný štýl pre ľudí z Rače aj širokého okolia.

Čítajte viac o tejto téme: Rača ušetrí ďalších 111 000 eur! Po odchode fitcentra sa zväčší škôlka na Gelnickej

Zdroj: račaweb.sk, foto: Fitcentrum WM

Fotogaléria: