Pôvodne rozmýšľal o jednom zápase za Slovan. Ako pribúdali, odhodlanie skúseného obrancu Ľubomíra Višňovského dohrať sezónu v bratislavskom drese pevnelo. Energiu mu dodávala divácka priazeň i postup do play off. Pre denník Pravda poskytol pred poslednými zápasmi sezóny odpovede aj na otázky týkajúce sa plánovaného areálu LBG Aréna v Rači (celý rozhovor tu).

Višňa: Postupne sa posúvame…

Po tejto sezóne s vrcholovým hokejom končím. Boľavý chrbát ma do ďalšej už nepustí. Teraz však na to nemyslím, teším sa na zápasy proti CSKA Moskva,“ uviedol majster sveta pred prvými zápasmi play off. Na otázku, či už má predstavu o svojich aktivitách po skončení aktívnej činnosti, odvetil nasledovne:

“Neviem a zatiaľ to neriešim. Určite príde nejaká ponuka pracovať pre niekoho okolo hokeja alebo športu. Plus robíme vlastný projekt v Rači. Chvíľu to ešte potrvá, kým sa to celé spustí. Momentálne je to v byrokratickom štádiu. Mali sme viacero problémov, postupne sa posúvame a získavame povolenie za povolením. Projekt je na 90 percent hotový. Keby sa po lete začala stavba, bolo by to fajn.”

Ľubomír Višňovský. Foto: HC Slovan

Ľubomír Višňovský. Foto: HC Slovan

V predchádzajúcich vyjadreniach spomínalo aj projekt špičkovej športovej kliniky. Bude aj tá súčasťou športového komplexu?

To uvidíme neskôr. Zatiaľ začneme, kde sa dá. Potrebujete viaceré lekárske povolenia. Už sme dohodnutí s jednou súkromnou nemocnicou. Bude zameraná najmä na liečenie športovcov po zraneniach,” upresnil topoľčiansky rodák, ktorý odohral vyše 900 zápasov v NHL a Slovensku pomohol získať zlatú medailu na pamätnom šampionáte 2002 v Gőteborgu.

Posun vo výstavbe LBG arény

Aký je stav administratívneho procesu okolo plánovanej LBG Arény? Po tom, čo v októbri minulého roku rozhodol Okresný úrad Bratislava, že výstavba multišportovej arény sa nebude posudzovať z hľadiska vplyvu na životné prostredie (EIA), boli podané voči tomuto rozhodnutiu odvolania.

LBG Aréna sa pripravuje v lokalite medzi ulicami Hečkova, Černockého a Kadnárova.

LBG Aréna sa pripravuje v lokalite medzi ulicami Hečkova, Černockého a Kadnárova.

Okresný úrad, odbor opravných prostriedkov ich preskúmal, pričom dospel k záveru, že pôvodné rozhodnutie bolo vydané v súlade so zákonom, teda že navrhovaná výstavba LBG aréna nebude posudzovaná v procese EIA.

Spoločnosť LBG aréna s.r.o. už podala na Stavebný úrad v Rači žiadosť o vydanie územného rozhodnutia na predmetnú stavbu. Stavebný úrad následne začne posudzovať projektovú dokumentáciu a stanoviská dotknutých orgánov.

Viac o téme čítajte aj tu: Športový komplex LBG Aréna má nové vizualizácie a web

Fotogaléria:

Zdroj: Račaweb, foto: HC Slovan, archív, vizualizácie: Tomas Cechvala Architects