V obľúbenom rekreačnom areáli Pod Horárňou nad Krasňanmi, ktorý sa po rekonštrukcii a osadení nových zábavných, oddychových a hracích prvkov teší veľkej obľube ľudí zo širokého okolia a najmä mladých rodín, riešia Mestské lesy od piatka nepríjemnú situáciu.

Na detské ihrisko sa zrútil asi 10 metrový strom v čase, keď sa tam hralo aj dieťa.

Na detské ihrisko sa zrútil asi 10 metrový strom v čase, keď sa tam hralo aj dieťa.

Počas veterného počasia sa na poludnie zrútil tesne pri novom detskom ihrisku vyše 10 metrový robustný buk.

“Hlásenie o páde asi 80-ročného buka sme dostali tesne popoludní. V areáli sa nachádzali aj ľudia, jedna mamička s dieťaťom mali utrpieť aj menšie zranenie. Ďalšie detaily mi neboli nahlásené,” povedal pre račaweb.sk šéf Mestských lesov Bratislava Vladimír Kutka.

Pracovníci mestských lesov začali s odstraňovaním koruny stromu už v piatok, aby bol areál pred víkendom pripravený na ďalšie stovky návštevníkov.

Buk mal odhnité korene, jeho rizikový stav bolo ťažko odhaliť. Napriek tomu sme nariadili našim pracovníkom urobiť ešte jednu mimoriadnu obhliadku všetkých stromov v okolí rekreačných zón, aby sme predišli možnému riziku, aj keď na hranici lesa v prípade veterného počasia takéto riziko vždy existovať bude,” dodal na margo nepredvídateľnej udalosti Kutka.

Podľa svedkov fungoval areál počas soboty, teda už deň po neočakávanej komplikácii, bez obmedzení a bol plný návštevníkov.

Fotogaléria: