BRATISLAVA – Pri kruhovaj križovatke medzi Vajnormi a Východným, na ploche bývalého starého športového letiska, pokračuje výstavba projektu Obchodné centrum Vajnoria. Pôvodne malo byť otvorené už koncom roka 2013, teraz oznámil investor a prevádzkovateľ objektu nový termín otvorenia.

Prvých návštevníkov by radi privítali už v apríli 2015. Práce na stavbe pokračujú svižným tempom, budova je opláštená a napredujú aj práce na budovaní príjazdových komunikácií, o čom svedčia letecké zábery z októbra.

OC Vajnoria: Stav prác v októbri 2014.

OC Vajnoria: Stav prác v októbri 2014.

Novým majiteľom projektu je minimálne od začiatku roku 2014 spoločnosť IS Properties od skupiny Eastfield, ktorá hneď pri prevzatí posunula predpokladaný termín otvorenia na jar 2015. Prevádzky majú byť zamerané na rýchly nákup a doplnkové služby.

Vajnoria má mať lokálny charakter služieb a obchodu najmä pre severovýchodnú časť hlavného mesta – Vajnory a obyvateľov Rače, ale zaujať môže aj tranzitujúcich vodičov zo Svätého Jura, Pezinka či Chorvátskeho Grobu.

Developer má už potvrdených niekoľkých nájomcov vrátane potravinového reťazca BILLA Tesco, DM a McDonald’s. Podľa jeho informácií je už obsadených 65 percent kapacity obchodných priestorov.

Fakty o OC Vajnoria:

Celková plocha komplexu: 22,980 m2
Počet poschodí: 1
Počet parkovacích miest: 218
Predpokladaný termín otvorenia: 3 – 4 kvartál 2013

Fotogaléria: