Krásne počasie, nádherná atmosféra a pocit z dobre urobenej roboty sprevádzali otvorenie 28 kilometrov dlhej cyklotrasy na východnom okraji Bratislavy, medzi obcami Rača a Vajnory a mestečkom Svätý Jur.

Tzv. Malokarpatsko-šúrska cyklomagistrála sa budovala od jari 2014, tresne predtým získal projekt podporu z eurofondov. Samotné oficiálne otvorenie sa uskutočnilo pri Pustom kostolíku na pomedzí všetkých troch obcí. Z Rače, Sv. Jura a Vajnor naň dorazili stovky nadšených cyklistov, ktorí sa tešia, že budú mať kde jazdiť aj s deťmi bezpečne a bez veľkého rizika stretu s automobilmi.

Cyklotrasa Jurava Jur Rača Vajnory Malokarpatsko šúrska cyklomagistrála

Úsek pri viniciach

O príhovory sa postarali predstavitelia samospráv, ktoré sa o cyklotrasu pričinili- starosta Rače Peter Pilinský, Vajnor Ján Mrva, primátor Sv. Jura Alexander Achberger, ako aj primátor Bratislavy Milan Ftáčnik či šéf Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

Nechýbali ani ďalší politici Ivo Nesrovnal, Ivan Štefanec či Anna Zemanová, ako aj predstavitelia združenia JuRaVa Jozef Mórik, Marianna Fiamová a Mário Schwab, ktorí sa najväčšou mierou postarali o získanie prostriedkov, projekt a zabezpečenie realizácie cyklotrasy.

“Je to úžasná vec, ktorá sa podarila. Prajem cyklotrase, aby mala tisícky spokojných návštevníkov a zlepšila bývanie a život v tejto časti Bratislavy,” povedal starosta Rače Peter Pilinský.

Štatutár združenia JuRaVa Jozef Mórik pripomenul, že projekt je síce dokončený, ale drobné úpravy ako aj údržba budú stále v procese podobne ako pri iných komunikáciách.

Viac o cyklotrase čítajte aj tu: Projekt JuRaVa získal z eurofondov 617 493 eur na cyklomagistrálu medzi Račou, Vajnormi a Sv. Jurom!

Foto: Ľubomír Prekop, bratislava.sk

Fotogaléria: