Po takmer ročnej komplexnej rekonštrukcii a rozšírení kapacity privítala deti ďalšia škôlka. Umývadielka, postieľky, kútik na hranie či cvičenie, to všetko vonia novotou a vráti vás do čias, keď ste boli sami škôlkárom. Nech sa páči, nazrite dovnútra do úplne novej materskej školy v Rači na Východnom v lokalite Pri Šajbách!

Čo všetko sa v rámci rekonštrukcie, prestavby a obnovy stihlo? Kompletne sa vymenili rozvody elektroinštalácií, kúrenia a zdravotechniky, v celej budove sú nové radiátory a nové okná, porobili sa sadrokartónové úpravy, stierky, kazetové rámy, nový strop. Pribudla nová sanita, pokládli sa farebné gumové podlahy.

Materská škola Pri Šajbách pred a po zateplení a oprave fasády.

Obnovená a zväčšená

Na škôlke bola navyše urobená nadstavba za účelom rozšírenia jej kapacity. Zateplená je strecha, obvodové múry, následne urobená nová fasáda a bezbariérové prístupy. Samostatnou rekonštrukciou prešla aj kuchyňa a výdajňa stravy. Priestory kuchyne boli zároveň rozšírené a osadené novým technologickým vybavením, ktoré vyžaduje zvýšená kapacita detí.

Náklady na rekonštrukciu dosiahli dohromady výšku takmer 912 tisíc eur, vrátane dotácie v hodnote 55 tisíc eur, ktorú poskytlo Ministerstvo školstva.

Od tohto týždňa chodia deti opäť do svojej MŠ Pri Šajbách

Poďakovanie riaditeľky

Rekonštrukcia takéhoto rozsahu a intenzity je vždy veľmi náročná, a to nielen po stavebnej a organizačnej, ale aj po psychickej stránke všetkých zúčastnených. Chcela by som sa poďakovať zriaďovateľovi – MČ Rača za to, že sa rekonštrukcia vôbec zrealizovala. Máme krásnu, vynovenú, ešte novotou voňajúcu škôlku a spokojné deti. Ďakujem aj mojim kolegyniam, ktoré odviedli kus práce pri čistení a znovuzariadení tried škôlky a taktiež aj kolegyniam na MŠ Gelnická a MŠ Tbiliská, kde nás na celý rok prichýlili a boli k nám veľmi ústretové. A tiež veľmi ďakujem rodičom za ich trpezlivosť a pochopenie,“ povedala riaditeľka škôlky Pri Šajbách Zuzana Burgerová.

Račianska samospráva od roku 2010 zrekonštruovala všetky svoje materské aj základné školy, pričom 3 škôlky aj kapacitne rozšírila.

„Prišli veľmi silné ročníky detí, čo sa rastu populácie týka, na čo sme hneď zareagovali a rozhodli sme sa investovať do tejto oblasti. Budovy predškolských zariadení, ktoré sa z technického a statického hľadiska dali zväčšiť, sme zväčšili. Najbližšie pristúpime k vybudovaniu úplne novej, v poradí ôsmej škôlky so štyrmi triedami na Novohorskej ulici,“ dodal starosta Rače Peter Pilinský.

Fotogaléria: Vynovená MŠ Pri Šajbách

Viac o téme aj tu: Rača získala dotáciu na výstavbu úplne novej škôlky!

Zdroj: račaweb, MČ Rača, foto: MČ Rača