Havaria na Štedrý deň

Na kritickej križovatke Žitnej ulice so Stolárskou došlo na Štedrý deň – v stredu 24. decembra krátko pred 15. hodinou popoludní k vážnej dopravnej nehode.

Zrazilo sa pritom tehlovočervené vozidlo Fiat Punto, ktoré malo totálne zdemolovanú prednú časť, s čiernym autom značky BMW. Na mieste zasahovali záchranári, požiarnici a policajné hliadky organizovali dopravu, pričom Žitnú ulicu uzavreli v oboch smeroch. Miesto nehody museli ostatné vozidlá obchádzať cez Raču, po Čachtickej ulici.

Podľa svedkov išlo jedno auto (BMW) smerom na Pezinok – pravdepodobne na červenú a veľkou rýchlosťou – druhé (Punto) vychádzalo na zelenú zo Stolárskej. O zranenú vodičku, ktorú vyhodil náraz na cestu, sa okamžite starali ľudia z iných áut, ktoré tade v rovnakom čase prechádzali.

“Ak to prežije, tak to bude zázrak,” smutne skonštatoval jeden zo svedkov Martin v diskusii v skupine Račania na Facebooku. Podľa ďalších informácií bola aj v druhom vozidla za volantom žena.

Operačné stredisko Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Bratislave informovalo, že pri nehode asistovali ôsmi hasiči na dvoch vozidlách.

Príčiny nehody nie sú jasné – podľa predbežných informácií išlo BMW po hlavnej na červenú, ktorú akoby si vodička s EČV okresu Pezinok vôbec nevšimla. Kým ona a jej staršia spojuzadkyňa mali mať len ľahšie zranenia, vodička druhého vozidla, ktorá išla na zelenú a náraz smeroval do pravej strany jej vozidla, skončila s vážnymi zraneniami hlavy na operácii a bojovala o život. Náraz ju podľa svedkov vymrštil na vozovku.

Na tomto úseku prichádza ku kolíziám často. Na hlavnú ulici tu vyúsťuje prípojka z Východného a pre okolité rodinné domy je napojenie z vedľajšej málo prehľadné.

Správa bola aktualizovaná.

Ak viete upresniť fakty, ako k nehode došlo, píšte na webraca@gmail.com

Foto: racaweb.sk, TV Joj

Fotografie z miesta nehody: