Slovenský hokejový reprezentant Ľubomír Višňovský pozorne sleduje vývoj situácie okolo schválenia prenájmu pozemkov v Rači, na ktorých chce s partnermi v spoločnosti LBG Aréna postaviť športový multikomplex SAR. V rozhovore pre denník SME vysvetlil, ako bude mať právnikmi ošetrené svoje financie v spoločnosti.

Ľubomír Višňovský a športový referent MÚ Bratislava - Rača Marek Porvazník v predmetnom areáli.

Ľubomír Višňovský a športový referent MÚ Bratislava – Rača Marek Porvazník v predmetnom areáli.

Podľa majstra sveta z roku 2002 bude areál určený najmä Račanom, ktorí dostanú určité hodiny plávania či korčuľovania zadarmo alebo za finančne výhodnejších podmienok. Ostatní Bratislavčania aj ľudia zo Slovenska budú tiež vítaní, takže to bude pre širokú verejnosť.

Čo všetko má vlastne v športovom areáli vzniknúť?

“Bude tam plaváreň, 25-­metrový bazén aj menšie bazény. Rozmýšľame, že spravíme pre deti nejaký tobogánik. Bude tam ľadová plocha, skatemill (plocha na trénovanie korčuľovania, pozn. red), posilňovňa, hotelík pre kempy a rôzne súťaže, ktoré tam budú prespávať. Postavíme aj otvorenú všešportovú plochu zakrytú len strechou, ktorá bude väčšinu času otvorená pre verejnosť. Na nej sa bude dať hrať minifutbal, basketbal, inline, hokejbal a rôzne iné športy. Pre deti budú vonku detské ihriská, chceme urobiť plochu pre skatebordistov aj oddychovú zónu, stometrové tartanové ihrisko pre atlétov a množstvo ďalších vecí. V areáli bude aj niečo, čo na Slovensku ešte nemáme. Nechcem ale všetko dopredu prezrádzať. Nechceme tiež kaziť nič, čo je už vybudované, takže tam ponecháme aj bikrosový areál.“

Bratislavu za počet športovísk kritizovať nechce, podľa neho na tom nie je najlepšie – ale v porovnaní s inými slovenskými mestami ani najhoršie.

Prípad Miroslava Šatana, ktorému investícia do golfového areálu pri Senci pre problémy s obchodnými partnermi stroskotala, nepozná detailne. Vysvetľuje si to tým, že spoluhráč z reprezentácie sa na Slovensku nezdržiaval a nemal investíciu dobre zmluvne ošetrenú. “Preto si chcem právne podchytiť, kam pôjde tok peňazí,” uviedol.

Na margo spojenia s projektovou spoločnosťou Luka&Bramer Group doplnil: “Bola to zhoda náhod. vypočul som si ich a išiel s nimi do projektu. Ide o väčšiu investíciu, ako by som vedel sám pokryť.”

Pozrite si Višňovského rozhovor pre sme.sk:

O tom, že by spoločnosť robila nejaké pôžičky, podľa jeho vyjadrení nevedel. “To, že v tom stále hľadáte niečo, prečo sa to nedá a pýtate sa ma, prečo taká skupina, mňa to veľmi uráža a bolí. Dnes je veľmi ťažké zohnať peniaze na šport sponzoring. Pozrite sa, kam ide šport na Slovensku. Koľko ľudí chodí na zápasy? Ľudia do toho nedávajú peniaze a pre sponzorov je to málo atraktívne. Som rád, že som našiel ľudí, ktorí chcú do projektu ísť finančne. Budú mi pomáhať, napríklad aj keď tu nebudem. Vtedy sa ten projekt tiež musí posúvať ďalej. Chcem niečo vytvoriť a myslím to dobre. Keď si človek dvadsať rokov buduje meno športovými výkonmi, určite si ho nechce pokaziť na záver kariéry tým, že chce niekoho oklamať,” povedal emotívne.

V závere ešte naznačil, že ak je problém, že osobne nefiguruje v spoločnosti LBG Aréna, je pripravený založiť si so spoločníkmi vlastnú firmu, v ktorej orgánoch bude aj jeho meno.

Viac o téme aj tu: Projekt športového komplexu má v Rači zelenú!

Zdroj: sme.sk, foto: račaweb.sk

Fotogaléria:

Súčasťou komplexu má byť aj krytá plaváreň.

Súčasťou komplexu má byť aj krytá plaváreň.

Projekt 3 (SAR): Hokejová hala

Projekt 3 (SAR): Hokejová hala

Projekt SAR: Pred hokejovou halou a plavárňou má vzniknúť nová promenáda.

Projekt SAR: Pred hokejovou halou a plavárňou má vzniknúť nová promenáda.

Situačný nákres rozmiestnenia objektov projektu SAR - LBG Aréna v Bratislave - Rači.

Situačný nákres rozmiestnenia objektov projektu SAR – LBG Aréna v Bratislave – Rači.

Areál je momentálne obývaný partiou ľudí bez riadneho domova, o čom svedčí príbytok z igelitu a provizórne sušenie prádla.

Areál je momentálne obývaný partiou ľudí bez riadneho domova, o čom svedčí príbytok z igelitu a provizórne sušenie prádla.

Bývalé škvarové ihrisko pozemných hokejistov Lokomotívy Bratislava, niekdajších majstrov Česko-Slovenska.

Bývalé škvarové ihrisko pozemných hokejistov Lokomotívy Bratislava, niekdajších majstrov Česko-Slovenska.