Račiansky Nemecký kultúrny dom si ako domovské divadlo vybrali populárni herci, ktorí tu niekoľkokrát do týždňa skúšajú svoje divadelné hry či iné predstavenia. Momentálne sa do NKD „nasťahovalo“ známe herecké trio, ktorého členov pozná vari každý Slovák!

Herci Martin Mňahončák, Csongor Kassai a Gregor Hološka, aby tu nacvičili novú divadelnú hru KUMŠT.

Mňahončák, Hološka a Kassai v NKD

Do NKD v Rači sa nasťahovali známi slovenskí herci Martin Mňahončák, Gregor Hološka a Csongor Kassai. Pózujú pod obrazom Márie Terézie od Vojta Polakoviča.

„Naša spolupráca s Račou je dobrá, takže určite budeme v NKD skúšať aj naďalej,“ povedal na margo dobrých podmienok Martin Mňahončák. Spolu s kolegami sa rozhodol, že novú hru KUMŠT uvidia ako prví Račania.

„Do NKD sa rád vraciam. Už som tu hral v Nevyliečiteľných, ktorých sa nám v Rači podarilo dvakrát vypredať. Teším sa veľmi na divákov!“ povedal Csongor Kassai, ktorý sám kedysi býval v časti Krasňany a neskôr na ulici Pri vinohradoch. „Pamätám si, ako som tu 11. augusta 1999 sledoval zatmenie Slnka. Dosť živo som sa tu zapájal do spoločenského života,  aj svoj prvý účet som si založil na pobočke banky v Rači. A vinobranie si dobre pamätám, i keď mnohí si ho nepamätali,“ dodal Kassai.

Viac aj tu: Premiéra hry KUMŠT v NKD 11. októbra

Cestu do Nemeckého kultúrneho domu si našli aj Thomas Puskailer a Martin Madej, ktorí tu skúšajú hudobnú komédiu Showbiz.

Je to krásny, vynovený, čistučký, multifunkčný a atypický priestor. Výborne sa nám tu skúša, už sme dokonca boli aj v pivnici pod NKD s krásnymi klenbovými stropmi, je tam skvelá akustika,“ teší sa zo skúšok v Rači Puskailer a dodáva, že prvú premiéru komédie si budú môcť čoskoro pozrieť aj Račania.

Fotogaléria:

Divadelné predstavenie KUMŠT Mňahončák

Komédia KUMŠT režiséra Martina Mňahončáka (vpravo) plná humorných situácií ale aj dramatických zvratov dýcha atraktívnosťou aj vďaka hereckému obsadeniu – zľava Gregor Hološka, Csongor Kassai, Martin Mňahončák.

Slovak Showbiz: Madej Puskailer

Slovak Showbiz: Madej Puskailer

Nemecký kultúrny dom

Nemecký kultúrny dom

Zdroj: MÚ Rača, Foto: www.eventportal.sk, MÚ Rača, FLUENT