Či za socializmu, alebo po tzv. Nežnej revolúcii, voľby sú pre mnohých ľudí sviatkom. Užívali si ich v čase, keď voľba nebola voľbou, a užívajú si ich aj dnes. V predvečer volieb do samosprávnych krajov sme pozbierali zopár záberov približujúcich atmosféru volieb v Rači či Krasňanoch, ale aj Bratislave, za posledných 50 rokov.

Fotogaléria:

1948:

Voľby do Národného Shromaždenia. Zástup ľudí pred jednou z volebných miestností v Bratislave.

1954:

So spevom a tancom vošli i do volebnej miestnosti. Bol medzi nimi tiež robotník Slovenských plynární Jozef Čavoš /prvý zľava/.On, čo sa kedysi tiesnil vo vlhkom nezdravom pivničnom byte a za starej republiky ako nezamestnaný často hladoval, býva teraz so svojou 5 člennou rodinou v Krasňanoch, v peknom,modernom dvojizbovom byte. Krásny byt má v Krasňanoch aj príslušník SNB Jozef Albrecht. Spoločne s manželkou odovzdal svoj hlas pre kandidátov NF,pre víťazstvo mieru – pre šťastnú a krásnu budúcnosť svojej dcérky.

1954:

Tisíce občanov Bratislavy našlo krásne bývanie v modernej nedávno dostavanej obytnej štvrti Krasňany pri Rači. V jej uliciach od rána zneli rezké melódie harmoniky – to sa Krasňančania schádzali, aby sa spoločne odobrali k urne odovzdať svoje hlasy kandidátom ľudu.

1976:

Šofér Bartolomej Hruška (v aute) a závozník Ján Miga, pracovníci Pozemných stavieb z Košíc, odvolili počas služobnej cesty. Svoje hlasy kandidátom NF odovzdali vo volebnom okrsku č.159 a Bratislave – Rači. S volebnou urnou člen volebnej komisie Dominik Fiala.

1976:

Pred volebnou miestnosťou na Kadnárovej ulici v Bratislave – Krasňanoch vítala prichádzajúcich voličov rezká hudba dychovej kapely.

1990:
Vo volebnom okrsku č.21 a č.22 v Nemocnici s poliklinikou L. Dérera 8. júna v Bratislave volili aj pacienti.

Viac o téme aj tu: Zoznam kandidátov za Raču a Vajnory vo voľbách do BSK 2017

Zdroj: TASR/Vtedy

INZERCIA:

Inzercia