Budova známej pivárne U troch zajacov, neskôr U zajacov, zmenila vlastníka. Rodina Mesárošovcov, ktorá ju vlastnia dlhé roky a po ktorých niesol šenk aj názov U Mesároša, ju zreštituovala po revolúcii. Neskôr bola piváreň aj bývalé espreso v prenájme – naposledy tam v prednej časti budovy fungovala prevádzka 100 pív.

Budova reštaurácie sa nachádza na rohu ulíc Popolná a Pri vinohradoch, v tesnej blízkosti Námestia Andreja Hlinku.

Novým vlastníkom je podľa katastra nehnuteľností bratislavská spoločnosť T-J s.r.o., ktorej majiteľom aj konateľom je Tomáš Jozaniak. Práve on je spájaný so známym konceptom Be About zameraným na ponuku burgerov. Obľúbená prevádzka Be About sa nachádza na Prešernovej ulici v Starom meste, druhú ešte do leta prevádzkovali v prenajatých priestoroch na Dulovom námestí. Tam však pre nezhody s vlastníkom nehnuteľnosti a údajné nedoplatky nečakane skončili.

Podľa informácií spravodaja Račan plánujú aj na Popolnej ulici v Rači otvoriť prevádzku s konceptom Be About, ktorý zahŕňa rôzne domáce burgery, ale aj sendviče, šaláty či cukrárske výrobky, z nápojov čapované pivo a tiež víno.

Koncept Be About: Ukážka interiéru reštaurácie v Starom Meste

Koncept Be About

Koncept Be About je založený na poctivých burgroch z domácich surovín

 

“V BeAbout si zakladáme na tom, aby každý hosť odchádzal spokojný a s dobrým pocitom nielen v žalúdku,” uvádza reštaurácie na svojej webovej stránke “Servírujeme preto pre Vás denne čerstvé hamburgery a ostatné jedlá len z kvalitných surovín. Nechýba ani široká ponuka nápojov z celého sveta, koktejly, pivo, dobrá nálada a priateľská atmosféra.”

V hlavnom priestore reštaurácie, ktorý ostal po predchádzajúcom nájomcovi spred zhruba 4 rokov nevyužívaný a vyprataný, sa už začali aj rekonštrukčné práce. Prípadný termín otvorenia novej reštaurácie zatiaľ nebol zverejnený.

Historické foto reštaurácie:

Zábery z čias, keď fungovala predchádzajúca prevádzka.

Výčap

Reštaurácia U troch zajacov fungovala aj počas socializmu.

Predchodcom reštaurácie U troch zajacov bol šenk U Mesároša. Po jeho znárodnení bolo v prednej časti Espresso.

jč, foto Be About, Google Street View, archív