Budovanie cyklotrasy JuRaVa za Karpatským námestím koncom júla-

Budovanie cyklotrasy JuRaVa za Karpatským námestím koncom júla-

Projekt Malokarpatsko-šúrskej cyklomagistrály spája na zhruba 28 kilometroch Svätý Jur, Raču a Vajnory. Po dokončení časti, ktorá spája Vajnory a Šúrsku hrádzu popri hlavnej ceste v smere na Čiernu vodu, už prichádza na rad aj územie Rače!

Jozef Mórik, štatutár združenia JuRaVa

Jozef Mórik, štatutár združenia JuRaVa

Problémová časť pri otočisku električiek na Karpatskom námestí v Rači by sa na rad mala dostať koncom augusta. So zhotoviteľom sme však rokovali aj možnosti vybudovať tento úsek skôr. Záleží to od stavebných kapacít a organizácie prác zhotoviteľa,“ povedal konateľ združenia JuRaVa Jozef Mórik, ktorého rýchly postup prípravných prác milo prekvapil.

Zároveň sa v rámci budovania cyklotrasy začnú v Rači po položení asfaltových povrchov ale aj na existujúcich povrchoch realizovať vodorovné a zvislé značenia v úsekoch Pekná cesta – Hubeného – Cyprichova, Kadnárova – Kubačova, alebo Barónka – Alstrová – Pri vinohradoch.

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR schválilo združeniu JuRaVa začiatkom tohto roka dotáciu na vybudovanie  Malokarpatsko-šúrskej cyklomagistrály medzi obcami Rača, Vajnory a mestom Svätý Jur vo výške 617 493 eur.

Po dobudovaní cyklomagistrály budú môcť cyklisti pokračovať z Rače smerom na Vajnory a Svätý Jur bez toho, aby museli križovať štvorprúdovú výpadovku. Malokarpatsko-šúrska magistrála by sa v budúcnosti mohla napojiť aj na Podkarpatskú cyklomagistrálu a nultý cyklookruh Bratislavy.

Foto: Ján Mrva, Peter Pilinský (FB), Imavision Gallery

Fotogaléria:

JuRaVa Rača Vajnory Jur cyklotrasa

Cylotrasa JuRaVa sa už pripravuje pri konečnej električiek na Karpatskom námestí.

JuRaVa Rača Vajnory Jur cyklotrasa

Cyklotrasa JuRaVa: Práce na Malokarpatskej cyklomagistrále sa už dostali na územie Rače

JuRaVa Rača Vajnory Jur cyklotrasa

Malokarpatská cyklomagistrála: Prípravné práce sa už realizujú pri Komisárkach

Malokarpatská cyklomagistrála JuRaVa

Práce sa v 26. týždni presunuli medzi obce Vajnory a Čierna voda.

Malokarpatská cyklomagistrála

Nová trasa JuRaVa: Malokarpatská cyklomagistrála vedie krásnymi zákutiami

Malokarpatská cyklomagistrála JuRaVa

Netrpezliví rekreanti testujú jednotlivé úseky hneď po ich dokončení.

Malokarpatská cyklomagistrála JuRaVa

Starostovia spolupracujúcich obcí počas kontrolného dňa na cyklotrase: zľava Peter Pilinský (Rača), Alexander Achberger (Sv. Jur) a Ján Mrva (Vajnory).