Pre Račanov, ktorí si chcú ísť cez víkend zajazdiť na dunajskú hrádzu, ako aj pre ľudí z južnej časti mesta túžiacich po bicykľovaní v Karpatoch či po JuRaVe, zavádza Dopúravný podnik zaujímavú novinku.

Miesto pre 12 bicyklov

Protiprúd na kolesách

Protiprúd na kolesách

Od 30. apríla 2016 zabezpečí počas víkendov odvoz cyklistov z Vrakune (Čiližská) do Rače (Tbiliská) a späť linka číslo 65 vybavená cyklovozíkom, ktorý prevezie naraz 12 bicyklov.

Dopravný podnik Bratislava tak vychádza v ústrety hlavne cyklistom, ktorým ušetrí energiu pred cyklotúrou a najmä zabezpečí bezpečný prevoz k rekreačným trasám.

Cyklisti z Vrakune a okolia, ktorí navštevujú cyklotrasu na hrádzi, budú môcť bezpečne prejsť do Malých Karpát a využívať lesné cyklistické destinácie. Naopak, cyklisti z Rače a okolia sa môžu napojiť na cyklistickú trasu popri Malom Dunaji až na dunajskú hrádzu.

Sledujte ikonku v grafikone

Nastúpiť s bicyklom možno počas soboty a nedele len na konečnej zastávke linky č.65 Tbiliská alebo Čiližská podľa cestovného poriadku. Pri každom odchode spoja je v grafikone vyznačená značka bicykla. Cestujúci si bicykle naložia a vyložia do vozíka sami, vodič zabezpečí ich upevnenie.

Takto vyzerá cyklovozík:

Dopravný podnik zverejnil fotografie nového cyklovozíka

Dopravný podnik zverejnil fotografie nového cyklovozíka

Harmonogram odchodov linky č. 65 si pozrite tu:

Nová Cyklolinka Rača - Vrakuňa prevezie počas víkendov a sviatkov bicyklistov zo zastávky Tbiliská na Čiližskú.

Nová Cyklolinka Rača – Vrakuňa prevezie počas víkendov a sviatkov bicyklistov zo zastávky Tbiliská na Čiližskú.

Označenie spojov s cyklovozíkom:

Označenie spojov s cyklovozíkom

Označenie spojov s cyklovozíkom

Zdroj: DP Bratislava