Starostovia susedných obcí Rače, Vajnor a primátor mesta Svätý Jur spolu s predstaviteľmi združenia JuRaVa pozývajú milovníkov cyklistiky a rekreačného pohybu na slávnostné otvorenie a požehnanie Malokarpatsko-šúrskej cyklomagistrály.

JuRaVa cyklotrasa Rača Vajnory Jur

Pustý kostolík medzi Račou a Sv. Jurom. Novovybudovaná cyklotrasa v popredí.

Oficiálne otvorenie cyklotrasy s príhovormi predstaviteľov športového, politického a spoločenského života sa uskutoční v nedeľu 19. októbra o 14:30 pri Pustom kostolíku medzi Račou a Sv. Jurom. Presun bicyklami z Rače bude z Námestia Andreja Hlinku so štartom o 14:00 – pre jazdcov je ochranná prilba povinnou výbavou!

Dúfam, že nám vyjde počasie a spolu si v príjemnom tempe prejdeme trasu, na ktorú môžeme byť všetci spolu pyšní. Som rád, že cyklomagistrála rozšíri možnosti Račanov na aktívne trávenie voľného času,“ povedal starosta Peter Pilinský a osobne tak pozval každého, kto má chuť stráviť príjemné popoludnie v spoločnosti inšpiratívnych, pozitívnych a aktívnych ľudí.

Cyklotrasa dostala zelenú vo februári tohto roka. Ministerstvo pôdohospodárstva vtedy ako riadiaci orgán pre Operačný program Bratislavský kraj vydalo súhlasné stanovisko k žiadosti združenia JuRaVa o nenávratný finančný príspevok z eurofondov vo výške 617 493 eur. Celkové oprávnené výdavky projektu boli schválené vo výške 649 993,34 eur s DPH.

Podľa konateľa združenia Jozefa Mórika sa na projekte pracovalo od roku 2008, ale úrad pod vedením bývalého starostu Jána Zvonára sa rozhodol tesne pred podaním žiadosti na financovanie projektu vystúpiť zo združenia! Proces sa nanovo obnovil až po voľbách v roku 2010, ktoré rozhodli o zmene na čele Rače.

„Je to vynikajúca správa. Trvalo to niekoľko rokov, ale verím, že to bude stáť za to,“ komentoval vtedy správu o pridelení dotácie starosta Rače Peter Pilinský, ktorý vyjadril vďaku všetkým, čo na projekte pracovali alebo mu aspoň držali palce.

Viac o cyklotrase čítajte aj tu: Jozef Mórik o úspechu cyklotrasy pri získaní eurofondov

rč, foto archív, M. Rebro

Fotogaléria: