Po sérii porúch na Račianskej ceste prišlo na území našej mestskej časti k ďalšej nečakanej udalosti týkajúcej sa potrubí Bratislavskej vodárenskej spoločnosti.

Prepadnutá vozovka na Kadnárovej

Prepadnutá vozovka na Kadnárovej

Pod pravým predným kolesom sa vo štvrtok ráno nečakane prepadla vozovka.

Koleso uviazlo v diere s asi metrovým priemerom, pod ktorým je na záberoch televízie JOJ jasne vidno vymletý priestor.

Nehoda sa stala tesne za spomaľovačom a v minimálnej rýchlosti. “Išla som pred spomaľovačom pomaly, keď sa vozovka prepadla,” povedala vodička televízii.

Fotografia Eleny Matisovej v skupine Račania na Facebooku potvrdzuje, že po odtiahnutí vozidla polícia úsek jednosmerky pri kúpalisku opáskovala a uzatvorila.

Odporúčame vodičom vyhnúť sa tomuto úseku. Obchádzkové trasy pre rezidentov z Kadnárovej vedú po odbočku pri Meopte resp. po Cyprichovej či Černockého.

Úsek sprejazdnia po stvrdnutí betónu

Aktuálna informácia z magistrátu od hovorkne miestnej časti:  “Ešte dnes (23. 1. 2015) by mala byť na Kadnárovej doplnená celá konštrukcia vozovky až po niveletu. Vzhľadom na potrebu zatvrdnutia betónu bude táto časť komunikácie uzavretá, dopravné značenie bude odstránené z miesta opravy v pondelok ráno o 6,00 hod, kedy bude obnovená premávka v plnom rozsahu. Pri oprave nebola zistená žiadna viditeľná príčina havárie, je predpoklad, že podložie komunikácie sa za cca 50 rokov od jej výstavby postupne dohutňovalo otrasmi z dopravy, až vznikla kaverna pod konštrukciou vozovky.”

Zdroj: TV Joj, foto: TV JOJ, Elena Matisová

Pravé predné koleso vozidla skončilo v asi meter hlbokej jame.

Pravé predné koleso vozidla skončilo v asi meter hlbokej jame.

Po odtiahnutí auta kontrolovali úsek policajti, prejazd je uzatvorený

Po odtiahnutí auta kontrolovali úsek policajti, prejazd je uzatvorený