Nečakaná, ale o to vzácnejšia návšteva sa vo štvrtok objavila na území Rače. Ešte prekvapujúcejší ako zloženie návštevy však bol dôvod, pre ktorý zavítala do našej obce…

Komédia Rača, láska moja! z roku 1977 o priateľstve slovenskej a gruzínskej vinárskej oblasti rovnakého mena, ktoré sú spojené nielen rovnakými zvykmi, ale aj láskou dvoch mladých ľudí - Slovenky Dariny a Gruzínca Zaura.

Komédia Rača, láska moja! z roku 1977 o priateľstve slovenskej a gruzínskej vinárskej oblasti rovnakého mena, ktoré sú spojené nielen rovnakými zvykmi, ale aj láskou dvoch mladých ľudí – Slovenky Dariny a Gruzínca Zaura.

Viacerí Račania zaregistrovali vo štvrtok podvečer nezvyčajný ruch pri evanjelickom kostole, na Alstrovej ulici a ďalších miestach v starej Rači, vinohradoch nad Kamilkovou cestou a na záver aj vo vinotéke nášho vinohradníckeho spolku na Námestí Andreja Hlinku.

Do Rače zavítala nečakaná delegácia z Gruzínska, ktorú k nám priviedol minister obrany Irakli Alasania. Sprevádzal ju starosta Peter Pilinský, vicestarosta Miloš Máťuš či marketingová a projektová manažérka Monika Debnárová.

Podľa našich informácií sa minister rozhodol pre túto exkurziu spontánne a na poslednú chvíľu, keď si spomenul na film Rača, láska moja. Práve z tej gruzínskej Rače totiž pochádza jeho manželka!

Bol zvedavý a chcel skrátka vidieť, ako vyzerá tá naša Rača,” povedal pre račaweb.sk starosta Peter Pilinský, ktorý hosťom na záver odovzdal ako dar našu frankovku.

Foto: MÚ Rača, Ľubo Prekop, Slovenský filmový ústav

Fotogaléria: