V dôsledku nedeľňajšej prietrže a búrky pracujú niektoré úseky mestskej hromadnej dopravy v obmedzenom či núdzovom režime.  Búrka skomplikovala prejazdnosť jednotlivých komunikácií a traťových úsekov. Niektoré úseky boli vzhľadom na veľké množstvo zrážok neprejazdné.

Konečná električiek Rača Komiásárky.

Konečná električiek Rača Komiásárky.

Premávka liniek MHD bola v plnom rozsahu obnovená až o 17:20. Po stabilizovaní situácie bola nočnou zmenou dispečingu v súčinnosti s pracovníkmi trakčného vedenia zaistená kontrola a začalo sa s odstraňovaním porúch. Najviac poškodené boli trolejové výhybky (14), práce na odstraňovaní závad prerušila aj nočná búrka.

V električkovej doprave v noci bolo zaznamenaných menej porúch. Podobne, ako v tuneli od Karlovej Vsi, sú po elektrickej stránke nefunkčné aj elektromagnetické prestavníky (výhybky) v obratisku Komisárky v Rači. Vodiči musia prestavovanie výhybiek vykonávať ručne. Pracovníci trakčného vedenia systém na diaľku resetovali, avšak závada pretrvávala. Vzhľadom na to bolo nutné prekontrolovať celé obratisko, ale závadu sa im nepodarilo odstrániť.

Viac o následkoch búrky aj tu: Silná búrka v Bratislave: Pozrite sa, ako veľká voda paralyzovala Raču!

Na základe požiadavky vodičov električkových liniek boli pracovníkmi koľajových tratí vyčistené výhybky v Gaštanovom Hájiku. O 23:48 nahlásil vodič linky č. 5, že nemôže prestaviť výhybku na Župnom námestí smer Obchodná. Situáciu riešil dispečer a pracovníci koľajových tratí. Vodičovi sa nakoniec podarilo prestaviť výhybku a pokračovať v jazde aj s cestujúcimi. Pracovníci koľajových tratí preverili funkčnosť výhybky, ktorá bola plne funkčná.

Zdroj: DP Bratislava, foto: wikimedia/Wizzard