V prvom kole jarnej časti III. futbalovej ligy sa diali veci… Už dlho sme nevideli v areáli na Černockého taký zaujímavý, dramatický a nadôvažok aj víťazný zápas v podaní mužstva FK Rača!

Štvrtý zásah Rače si pripísal na svoje konto Kvašňovský (číslo 16)

Štvrtý zásah Rače si pripísal na svoje konto Kvašňovský (číslo 16)

Keď po prvom polčase s množstvom nepremenených príležitostí domáceho tímu zvýšil v 53. minúte hosťujúci Vitáloš na 2:0 pre Slovenský Grob, mnohí už lámali nad zverencami Karola Marka palicu…

Jeho tím sa však vzchopil a žolíkom sa ukázal Habai, ktorý sa dostal na trávnik až po prestávke namiesto útočníka Žifčáka. Ten v 64. a 68. minúte dvoma peknými gólmi vyrovnal na 2:2 a zvyšok stretnutia už mali Račania plne vo svojej réžii.

Zrazu sa z ich kopačiek vytratil prvopolčasový kŕč, hrali s nasadením, navyše pekne kombinačne po celej ploche ihriska a využívali najmä dravosť rýchleho krídelníka Vavríka. Tlak na súperovu šestnástku vyústil do tretieho gólu v sieti hosťujúceho brankára Kinčeho, ktorý ešte v minulej sezóne patril do širšieho kádra Rače.

Záverečný zúfalý pokus o tlak Slovenského Grobu schladilo najskôr vylúčenie kapitána Friča a následne štvrtý gól domácich, ktorého autorom bol Kvašňovský.

 V ďalšom kole hrá budúcu sobotu FK Rača v Báhoni.

Výsledok 16. kola:

FK Rača – OŠK Slovenský Grob 4:2 (0:1)
Góly: 64. a 68. Habai, 74. Hencz, 90. Kvašňovský – 10. Lipnický, 53. Vitáloš. Rozhodoval: Ľ. Polakovič, ČK: 86. Frič (Sl. Grob). 200 divákov.
Zostava FK Rača: Harag – Štefánek, Ďuriš, Kusý, Hencz, Kadera, Kvašňovský, Picores – Vavrík (90. Duchoň), Žifčák (46. Habai).

Tabuľka po 16. kole. Zdroj: futbalnet.sk

Tabuľka po 16. kole. Zdroj: futbalnet.sk

Text: račaweb, Foto: Daniel Jaura

Fotogaléria: