(Aktualizované) Termín zápasu, na aký bude Rača ešte dlho spomínať, sa ešte stále upresňuje! V 4. kole slovenského futbalového pohára Slovnaft Cup sa zverenci trénera Karola Marka stretnú s tímom šesťnásobného slovenského majstra, víťaza pohára a účastníka Ligy majstrov.

Slovnaft Cup: Slovenský pohár, 4. kolo

Slovnaft Cup: Slovenský pohár, 4. kolo

Oficiálny plánovaný termín stretnutia mužstvám nevyhovoval Žilinčanom. Vzhľadom na ich piatkový ligový duel ale aj reprezentačné povinnosti členov kádra požiadali o preloženie pohárového zápasu na iný termín!

Ešte sme to neuzavreli. Termín určí Slovenský futbalový zväz, ” potvrdil nám šéf račianskeho klubu Branko Kovačič.

Neskôr jeho kolega Rado Šimonič oznámil, že termín má byť stanovený na utorok 21. 10. 2014 o 15:00 hod na štadióne na Černockého ulici. Tento návrh však podlieha oficiálnemu schváleniu príslušných orgánov SFZ.

V minulom kole vyhrala Žilina na trávniku Báhoňa, ktorý je súperom Rače v 3. lige. Domáci favorita preverili, ale ten si postup vybojoval bez väčšej námahy.

Prvý gól dostali domáci po rýchlej krídelnej akcii hostí už pred prestávkou. Ďalšie dva v druhom polčase po utešených strelách z väčšej vzdialenosti.

Viac čítajte tu: FK Rača privíta na svojom trávniku účastníka Ligy majstrov!

Rača zdolala v 1. kole ŠKP Inter Dúbravka 3:0 (vonku), v druhom kole ŠK Šenkvice 3:1 (vonku) a v 3. kole favorizovaný ŠTK 1914 Šamorín 2:0 (doma) gólmi Vavríka a Žifčáka.

Žreb už komentoval aj samotný Hurka!

“Drahí veriaci. Určite ste zachytili, že naši jalci dokázali poraziť v treťom kole benzín kapu tropický Šamorín a postúpili do 4. kola. Želali sme si niekoho z Európy, ale zistili sme, že v tomto pohári su iba slovenské mužstvá. Dnešný los nám prisúdil mužstvo, o ktorom nemáme veľa informácií.

Nejaká MŠK Žilina.

Podľa slov zo zákulisia nastúpime v zostave s “B” mužstvom, nech sa naši ťahúni šetria na silnejšieho protivníka.

Aj napriek tomu sa tešíme, že k nám príde opäť niekto nový. Predstavíme mu muzeálnu ruinu tribúny, dvadsaťsedem centimetrovú trávu a naše XXL dresy.
Hrať sa že vraj bude 15.10., predbežne o 15:30.

Tiež nám môže pomôcť, že Michal Habai bol v Šamoríne vylúčený a teda nepomôže nášmu súperovi počas zápasu.

Podmienky boli danééé…”

Video: Zápas 3. kola Báhoň – MŠK Žilina