Spomínate si na tie maličké postieľky s pyžamami uloženými vždy v rovnakom rozmiestnení? Na parádne desiatové pomazánky, aké ani vaša mama nedokázala urobiť tak dobre, ako pani kuchárky v škôlke? A na herne, kde ste zažívali prvé kamarátstva, ale aj malé vojny o autíčko či bábiku?

MS-Gelnicka-porovVráťte sa do detstva pri pohľade na interiér vynovenej škôlky v Mestskej časti Bratislava – Rača. Materská škola na Gelnickej ulici prešla počas leta kompletnou rekonštrukciou, súčasne sa rozšírila o znovunavrátené priestory bývalého Fitcentra W.M.

„Rozšírime tak kapacity škôlky a verím, že už v ďalšom školskom roku prijeme o niekoľko desiatok detí viac,“ povedal pri začiatku rekonštrukcie starosta Rače Peter Pilinský.

Krása za rozumné peniaze

Projekt je financovaný zo zdrojov projektu ISRMO, oproti pôvodne rozpočtovanej sumy 447 tisíc eur s DPH vysúťažila Rača vo verejnej obchodnej súťaži dodávateľa za necelých 336 tisíc eur s DPH, čo predstavuje ušetrenie 111 tisíc eur.

V interiéri zariadenia sa následne realizovala nová elektroinštalácia, sociálne zariadenia a príslušenstvo zdravotechniky, podlahy, obklady a všetky ďalšie potrebné úpravy pre pobyt detí.

Zdroje aj z BSK

V rámci projektu Naša škôlka – Náš kraj získala navyše MŠ Gelnická od Bratislavského samosprávnehop kraja ďalších 6 000 eur na dovybavenie interiéru v novovzniknutých pavilónoch škôlky.

“Som rád, že bol schválený a podporený aj projekt MŠ Gelnická,“ povedal pri udelení dotácie poslanec BSK za Raču a Vajnory Juraj Lauko.

Viac o rekonštrukcii čítajte tu: Rača ušetrí ďalších 111 000 eur! Po odchode fitcentra sa zväčší škôlka na Gelnickej

Zdroj: Račaweb, foto: MÚ Rača

Fotogaléria: