Historická pivnica pod Nemeckým kultúrnym domom, ktorú vybudovali račianski Nemci v medzivojnovom období a neskôr bola pýchou Vinárskych závodov, opäť ožije. Na brigádu do nej 10. marca od 16:00 hodiny pozýva Bratislavský okrášľovací spolok, ktorý v nej plánuje zorganizovať jednorázový kultúrny hapening.

Najväčšia z pivníc pod NKD bola určená na skladovanie červeného vína

Najväčšia z pivníc pod NKD bola určená na skladovanie červeného vína

“Príďte sa aj vy zapojiť do prvej dobrovoľníckej brigády na vyčistenie obrovskej historickej vínnej pivnice v Rači. Nachádza sa v cennom nemeckom kultúrnom dome, ktorý bol vybudovaný račianskymi Nemcami v 30. rokoch 20. storočia,” uvádza organizátor brigády na svojej stránke na Facebooku.

Čo si priniesť?

Akciu zvoláva na utorok 10. marca o 16:00, zraz pre brigádnikov je pred vchodom do domu na adrese Nemecký kultúrny dom, Barónka 3, Bratislava – Rača.

“Pivnica je už dlhšie obdobie nevyužívaná a zanedbaná. Odstraňovať budeme prevažne sypké nečistoty na podlahe pivnice. Vítané náradie sú lopaty, metly, fúriky, rukavice a pevné plastové vrecia na odpad. Veľmi dôležité sú BATERKY, nakoľko v objekte nefunguje osvetlenie!” znejú ďalšie inštrukcie.

The Spots – unique places to celebrate art

Brigáda sa koná v spolupráci s Mestskou časťou Rača, ktorá je majiteľom domu a podujatím The Spots – unique places to celebrate art. Cieľom je spropagovať tento unikátny priestor a pripraviť ho na konanie zaujímavých kultúrnych podujatí. Viac info získate na macuha@krasnabratislava.sk resp.  0911 210 138

Viac o pivnici pod NKD aj tu: Exkluzívne: Zábery z historickej pivnice pod NKD!

Zdroj: BOS, úprava: Račaweb, foto: Račaweb a Marcel Rebro