Robili dobré meno Rači! Na nedávnych majstrovstvách sveta Masters hokejbalovej organizácie World Ball Hockey Federation v Ustí nad Labem zahrali aj naši rodáci. V konkurencii šiestich družstiev hráčov nad 35 rokov sa im podarilo obsadiť konečné 3. miesto.

Slovenský dres si obliekli hneď traja – Rudolf Kazmer, Peter Paták a Michal Vančo.

„S Rudom hrávame spolu dlhšie, poznáme sa od mladosti,“ povedal nám Peter Paták, ktorý veril v úspech tímu najmä po tom, čo zdolalo favorizovanú Kanadu 4:2.

Rudo Kazmer a Peter Paták

Neskôr sa s rovnakým súperom prehrali Slováci v semifi nále tesne 2:3. V zápase o 3. miesto zdolali tím Czechoslovak Masters a priviezli si zo severu Čiech bronzovú medailu! Majstrami sveta sa stali domáci Česi po víťazstve 8:1 nad Kanadou.

Račania s bronzovými medailami, zľava: Rudolf Kazmer, Michal Vančo, Peter Paták.

Nové ihrisko pre hokejbalistov

Hokejbal patrí už dlhé roky v Rači medzi obľúbené sídliskové športy. Jeho priaznivci združení vo viacerých tímoch netrpezlivo čakajú na rekonštrukciu športového areálu na ZŠ Tbiliská, ktorého súčasťou má byť aj oprava hokejbalového ihriska a inštalácia umelého osvetlenia v areáli.

Z rekonštrukcie sa môžu tešiť milovníci športu, okrem iných sa opraví aj hokejbalové ihrisko a vybuduje ihrisko na streetbal.

Viac o téme aj tu: Rača ukázala športový areál, ktorý vybuduje na Záhumeniciach

Tím Slovenska
Brankári: Peter Brezány, Peter Altman, obrancovia: Peter Foltín, Michal Vančo, Ján Turan, Jaroslav Končiar, Peter Gulík, Rudolf Kazmer, Pavol Švarc, Marcel Nikitinskij, Dušan Barbořak, útočníci: Róbert Ondrušek, Branislav Varga, Milan Kučera, Michal Lacko, Martin Ruttkay, Peter Straka, Vladimír Staš, Martin Raschman, Ján Vook, Miroslav Lukáč, Peter Paták, Juraj Jurašek Michal Chovan, Stanislav Srnka. Tréneri: Pavol Meriad, Rastislav Holečko.

Fotogaléria: