Nemajú toho veľa, ale aj tak si ich vystriehli zlodeji! Futbalový klub FK Rača mal pravdepodobne v noci z utorka na stredu nevítanú návštevu. Teraz klub prosí Račanov o pomoc pri pátraní po vlamačoch, prípadne pri nájdení odcudzených vecí či ich poskytnutí náhradných pre potreby tímu.

Branko Kovačič, FK Rača

Branko Kovačič, FK Rača

Informáciu o tom, čo sa stalo, napísal v návale emócií šéf klubu Branko Kovačič: “Chcem sa “poďakovať” nejakým dobrákom, čo dnes v noci vykradli klubovňu FK Rača. Dúfam, že sa za tie peniaze prefetujú, alebo pregemblujú na druhý svet!”

Podľa spresňujúcich informácií zmizlo z klubovne takmer všetko – okrem stolov a stoličiek. “Televízor, kávovar DeLonghi, satelit od DIGI a Sky Link, nejaký alkohol. Ale najväčšia škoda vznikla vypáčením dverí, ktoré dali predstavitelia klubu po nahlásení udalosti na polícii okamžite opraviť.

“Vlámanie do našich priestorov sme zistili až podvečer,” upresnil Branko Kovačič. Futbalový klub prosí Račanov, aby boli obozretní, či sa na “podomovom” čiernom trhu neobjavia spomenuté veci.

Chýbať im v prvej fáze bude najmä kávovar. Ak by mal niekto zo susedov prístroj, ktorý z nejakých dôvodov nevyužíva a vedel by ho futbalistom poskytnúť, budú mu veľmi vďační.