Ľudia dobrej vôle, zdravíme vás. V stredu sme odohrali prvý majstrovský zápas. Bol to zápas prvého kola dolce gabbana slovenského pohára natural 95 cupu. Hrali sme u kúsavého súpera z neviemkoľkatej ligy, s ŠKP Dúbravka. Zápas sme mali odohrať už minulú nedeľu, ale bol odložený. Nikto nevie prečo, asi iba hospodár domácich.

Spod fúzov podľa vzoru nebohého pána Satinského bolo badať značnú hospodárovú konsternáciu a odhodlanie brániť jeho ihrisko vlastným telom a schovaným kľúčom od dverí.

Spod fúzov podľa vzoru nebohého pána Satinského bolo badať značnú hospodárovú konsternáciu a odhodlanie brániť jeho ihrisko vlastným telom a schovaným kľúčom od dverí.

Ten sa predviedol aj v stredu. Srdcom východniar, bytom v Bratislave. Áno v tejto Bratislave v stredu pršalo asi tri minúty štyridsaťosem sekúnd. Vtedy nastúpil hospodár domácich, ktorý pripravuje ihrisko pre repre do 21 rokov. Škoda, že zabudol, že repre do 21 rozkrokov tam už sedemnásť rokov nehráva. Ten uzamkol ihrisko a rozhodol sa, že zápas sa opäť nebude hrať. Spod fúzov podľa vzoru nebohého pána Satinského bolo badať značnú hospodárovú konsternáciu a odhodlanie brániť jeho ihrisko vlastným telom a schovaným kľúčom od dverí.

Syndróm takzvaného kustóda, ktorý nadobúda dojem, že všetky veci v sklade kupoval za vlastné a sú jeho tentoraz prerástol do syndrómu hospodára, ktorý kdesi vo vnútri svojej duše pociťoval, že ihrisko je jeho. Zabudol však, že o tom či sa hrá alebo nehrá rozhoduje delegát, na Slovensku poprípade aj kartón vína, 7 poldeci jemnej vodky a odvoz domov.

V stredu sa to našťastie nestalo. Rezolútny hlavný rozhodca Bröœōdÿ udelil pokyn spolu s delegátom a zápas sa teda nakoniec hral. V našom mužstve nastalo počas krátkej letnej pauzy zopár zmien. Tou najzávažnejšou bola tá, že sme ešte nemali utužovačku, ale to sa za chvíľu samozrejme zmení. Tou menej podstatnou zmenou boli pohyby v kádri. Z mužstva odišiel Hóbeht Ďuhič a kopačky na klinec zavesila aj dlhoročná opora nášho klubu a veliký pijan, Brucháč. Je jasné, že na akciách sa objavovať bude.

Do mužstva pribudla známa tvár zo šiesmej rakúskej ligy, Michal Kozák. Z druhej školskej ligy k nám zamierilo chlapča z Rendezu, Michal Habai a z hosťovania z Petržalky sa vrátil nikto iný ako Böõœōůûüū Żifßæåā. No a potom k nám prišla omladina. Z celého sveta: z Nitry, Banskej Bystrice, z Čár, z Dojču a z Petržalky. Všetko mladí chlapci, pripravení ukončiť kariéru v FK Rača, pri spišskej hruškovici. Chudáci, ešte nevedia, čo ich čaká. Do kategórie muž už vekovo zapadá aj Majo Štefánek. Ten stále chodí s Hrošíkovou sestrou. V šatni sedí 200 metrov od Hrošíka. Pre istotu.

Michal Kozák

Michal Kozák opäť v starom dobrom značkovom šuščáku FK Rača

Vráťme sa však k samotnému dianiu na hospodárovom ihrisku. V zostave sa objavili viacerí novici a aj panici. Kozák s Habaiom a panici Marko s Čaplom. Nemáme na mysli nášho lodivoda, ktorého obľúbeným mestom je Kišinev, ale Dávida Marka. V prvom polčase sme aj trochu behali a robili sme chlapcom z ŠKP problémy. Z prvopolčasovej aktivity sme dokázali vsietiť tri góly. Tuším ich vsietili Habai, Kadera a panic Čapla. V priebehu prvého polčasu sa zranil Patrik Patrícius Škultéty, ktorému odišiel domov na Ukrajinu zanný stehenný sval. Nie nie, tréningy nie sú prepalované, len sa málo slope, ja to hovorím stále…

Patríciusa nahradil navrátilec Źįïfśëėæå. Do druhého polčasu sme nastúpili s dvoma zmenami: Dubáka nahradil ďalší z panicov a novicov Marko Vizváry a Dávida Marka nahradil náš španiel, ktorý mal kvôli účasti na MS dlhšiu dovolenku, Alberto Carrasco Pičorez.

Druhý polčas by sa dal charakterizovať slovom na F. Nie, nie francúzske zemiaky to nie sú. Ani faleristika to nie je. Ako správne tušíte, ide o slovo fastidióza. Druhý polčas bol naozaj z našej strany odporný. Okrem toho, že ďalší chlapec z Ukrajiny Vlado Mäsiar Sochanič nahrával chlapcom z ŠKP, sme udivovali nepohybom a nefutbalom.

Vyhrali sme teda 3:0 a balkánska skupina na tribúne vyhrala žalúdočné vredy. Nič to, postúpili sme a radi by sme sa cez pohár kvalifikovali do Európy.

Zostava FK: Harag- Hencz, Ďuriš, Sochanič, Čapla- Habai, Marko (Carrasco), Štefánek, Kozák (Vizváry), Škultéty (Žifčák)- Kadera

V nedeľu odohráme prvé majstrovské stretnutie III. ligy. Keďže na zväze vykázali po 5 rokoch predstavitelia nejakú činnosť, zmenila sa štruktúra súťaží. Pre nás to znamená to, že na zápasy budeme môcť opäť cestovať električkou v rámci Bratislavy

S pánom bohom, idem od vás, neublížil som, žiadnemu z vás…