Drahí sviatkujúci veriaci, fanúšikovia futbalu, Hurku, alkoholici, šibači a hasiči. Račianska družina sa vrátila z rekreačno-hodovo-ozdravovacieho pobytu v rodisku známeho speváka Patrika Vrbovského, známeho pod menami ako Patrik Metamorfolord, Rytmus a na pokeci aj ako P4tricqo17.

Tento nádherný výlet Račianskych žrebcov sa niesol v 3 bodovom imperatíve. Piešťany, ktoré prednedávnom vo veľmi dramatickom a napätom zápase podľahli panicom zo Slovana, gólom v posledných minútach zápasu, 15:0 a pred týždňom pricestovali do Skalice v počte 8, slovom osem, sa doma zišli až dvanásti. No, ale to už predbiehame. Poďme na to pekne postupne.

V oklieštenej zostave sme sa vybrali autobusom, ktorý má rozmery XS, do Piešťan. Štefan Mizera (meno Mizera naozaj nie je vymyslené, Štefan sa tak naozaj volá) je stále zranený, čo nám dodáva silu, ako Asterixovi čarovný nápoj. Obelix (Rudo Kimlička aka hospodár ešte viac aka pseudohospodár) spadol do čarovného nápoja, keď bol malý a odvtedy sa nestará respektíve úplne *ebe na naše domáce ihrisko. Cesta autobusom bola veľmi príjemná, v autobuse sa sedelo vysoko komfortne, nikomu nevadilo 930 stupňov celziového charakteru a trinásti dehydrovaní račianski žrebci.

Dorazili sme teda do Piešťan. Platne pod pazuchami, kropaje na čele, žmýkanie tričiek, smrad jak keď si prdneš ráno po alkoholickom večeri. Takto by sa dal charakterizovať už spomínaný XS Kenvelo autobus.

Futbalový areál v Piešťanoch nebol najhorší, o trochu lepšia bola miestna barmanka v ešte miestnejšom šenku, ohodnotená Jozefom Oklamčákom ako Miss Universe Dvetisícpíščany, ktorej už spomínaný Patrik Metamorfolord zložil pesničku v lahkom baritóne: “Písal som si s tebou na pokeci s gréckym občanom Dáriusom Erekciom.”

Zápas začínal o 16:00 miestneho, teda Stredoeurópskeho času. Ešte asi 7 minút pred zápasom nesvietila svetelná tabuľa, respektíve neexistovala svetelná tabuľa, v šatni Piešťan znela motivačná fabuľa a v šatni FK Rača smrdel exkrement po hráčovi menom Fazuľa. Konkrétnejšie Fazuľová polievka.

Hráč menom Fazuľa sa v našom mandžafte nenachádza. Keby sa nachádzal, mal by to docela ťažké. Asi ako kondičný tréner Patrika Metamorfolorda pri jeho nedeľnej facebookovej fotkovej prezentácii. Asi ako dostať ovocie a zeleninu do Hurkovho tráviaceho traktu. Asi ako dostať loptu na zem na Račianskon ihrisku.

Už rozcvička hráčov Piešťan napovedala, že niečo nie je v poriadku. Traja hráči skákali gumu o tyčku, dvaja tyčku hodili za kríky, ďalší hodili amoniak v moči za kríky a za tyčku a zvyšok sa pretekal kto vykopne vyššie loptu.

Zápas sa teda začal. Rozohrávali hráči Piešťan. Tí dali loptu ihneď našim žrebcom s tým, že oni nevedia čo s ňou majú robiť a usadili sa pred vlastnú šestnástku. V bráne domácich bol autobus a na šestnástke domácich 3x trolejbus a Račania hľadali spôsob ako dobyť bránu domácich ako Krištof Kolumbus. KriŠtof. Štofér jeden.

Do konca prvého polčasu sa dostal na hrisko Hurka, kedy vymenil Hóbehta Ďuhiča s banánom. Hurka odohral zvyšok prvého polčasu v drese Piešťan.

V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, držanie lopty bolo v pomere 7000:0,1 v prospech Račianskych alkoholových prietrtníkov. Platonický tlak však neprinášal ovocie v podobe gólov v Piešťanskej sieti. Slovo si však v 65. minúte zobral nepodviživený, ale skôr objemnejší Hurka. Hurka má ťažké kosti. Hurka má ťažké všetko.

Na šestnástke si prebral loptu, naznačil strelu, obrancu poslal na diétny hotdog do bufetu pomedzi nohy a kapitán Piešťan ho zľahka šmýkačkou poslal k zemi a v podstate ho skoro zakopal aj pod zem. K penalte sa postavil sám faulovaný atlét Hurka. Ale až po 13 minútach, kedy sa zdvihol zo zeme. Za pomoci 6 spoluhráčov a 5 protihráčov. Pri penalte Hurka poslal brankára domácich do miestnych kúpeľov na riťáka do bazéna. Vypusteného bazéna.

Jenna nula pre Račanov. 4:0 pre laktát v súboji s Hurkom. O niekoľko minút neskôr si vzal slovo slovenský prozaik Fero Hečko v spolupráci so znovuobjaveným Romanom Kusým. Posledný menovaný si hodil loptu do pokutového územia domácich a miestny toporný stopér poslal toto dubnické chlapča k zemi. Druhá penalta. Tentoraz sa k nej postavil kapitán Rače Martin Ďuriš, ktorý sa nemýlil. Dva nula pre našich jalcov.

Pár minút pred koncom Hurkovi ligol kompót v pravom lýtku a musel si ísť dať na lavičku tabak. Na jeho miesto nastúpil debutant v našom drese a ešte neodpanený neviekoľkoalemáloročný David Marko. Ten sa o niekoľko sekúnd dostal do obrovskej príležitosti, ktorú však nepremenil a zaistil si tak pokutu v šatni FK Rača.

Hlavný rozhodca, mimochodom dosť maďarsky hovoriaci, a aj maďarsky pískajúci murko, ukončil zápas. Treba povedať, že chvalabohu. Vyhrali sme teda 2:0.

Ľudí boleli oči, našich jalcov nohy a Píščančanov neviem čo. Ani oni nevedia.

V ďalšom zápase privítame doma žochárov z Topolčian. Štrjan.

Zostava FK: Harag- Rojko, Sochanič, Harag, Hečko- Vavrík, Štefánek, A. Ščibrány, Kusý, Ďurič (Kalina / Marko)- Kadera

Prajeme Vám príjemné prežitie vianočných sviatkov :-(

P.S. A kde si ty postavil scénu? Jakú scénu? V médiách? Každý kto sa vyzná dobre vie, že scénu tu postavil Peter Nagy s Martinom Madejom a s Annou Gajou, ty charakter! :-(