,,Prílišná sterilita v útočnej fáze, priam apokalyptická neskúsenosť niektorých hráčov Petržalky v predškolskom veku, emocionálny diskomfort pri premieňaní šancí a promenádny charakter hry by sme mohli nazvať akýmsi karmickým hazardom v podaní domácich. Magnetizmus lobdy zo strany Račanov bol enormný, kulminoval hlavne v druhej časti hry, čo pri dostatočnej hernej kreativite a patričnej empirickosti ofenzívnych ako aj marginálnych hráčov Rače bol v konečnom zúčtovaní relevantný faktor pre stanovenie výsledku zápasu.”

"Magnetizmus lobdy zo strany Račanov bol enormný, kulminoval hlavne v druhej časti hry," hodnotil zápas moderátor a odborník na knihy Ladislav Bordély.

“Magnetizmus lobdy zo strany Račanov bol enormný, kulminoval hlavne v druhej časti hry,” hodnotil zápas moderátor a odborník na knihy Ladislav Bordély.

Takto hodnotil včerajší zápas moderátor a odborník na knihy L. Bordély. Ako už všetci dobre vieme, naše kniežatá odohrali včera ďalší zápas III. strunkovej ligy záchod proti mestskému rivalovi z Petržalky. Konkrétne FC Petržalka 1898. Vlastne v Petržalke už v podstate iný klub ani nie je. Vlastne je, Vienna Gate, Tesco, Jednota a nepokosená lúka pri Starom Moste. Vlastne ani ten Starý most už nie je.

Celkovo sa však asi nemôžeme čudovať, ako to tu s najpopulárnejším športom na planéte chodí. Náš najúspešnejší klub v novodobej histórii Slovenskej ,,Republiky” je na pokraji zániku, majster ligy hráva svoje zápasy a má rozložený svoj stan u svojho kedysi najväčšieho konkurenta Interu Bratislava, ktorý hrá štvrtú najvyššiu súťaž a má zase svoj stan na Drieňovej. Mimochodom, doslova stan. Tréner našej 21tky je telocvikár zo ZŠ a tréner nášho majstra je hokejista. Aj takéto príbehy dokáže napísať futbal. Futbal na Slovensku. Slovensko. Ostala nám už iba pesnička od Pharrella, Happy.

No nič, ale vráťme sa k samotnému derby zápasu! Výkop bol o 10:30 miestneho času na štadióne v Petržalke. Petržalské mužstvo je známe svojim verným fanklubom, ktorý je v tretej lige najpočetnejší, samozrejme po Ultras Rača, ktorých chodí na každý zápas neúrekom. Jedná sa samozrejme o Ultras Hejters Rača, v cca päťčlennom zložení. Ich poznávacím znakom je prenikavý operný baritón, často dopĺňaný o šťavnaté pejoratívy na Račianskych žrebcov, poprípade vedenie, poprípade na všetko. Beritón sa vždy na týždeň skončí odomknutím dverí do svojej domácnosti a zdvihnutou varechou ženy. Počasie nebolo bohvieaké, lepšie povedané bolo na *iču. Nevadí. Lepšie jak na *okot, pozn. redakcie.

Stretnutie sa teda začalo. Už od úvodu stretnutia bolo na hracej ploche badať jednu zaujímavosť. Útočník domáceho celku. Pretože to bol brankár. Ešte zaujímavejšie však bolo, že tento brankároútočník patril k najlepším hráčom na ihrisku. Vhodne ho dopĺňal malý kiči pittbull v strede zálohy (Pittbull ft. Usher, Love in this club). Račania mali v určitých momentoch problém v čo najkratšom čase pozbierať svoje dolné a horné končatiny z ihriska. V mužstve domácich sa predstavila aj trojica bývalých račianskych jalcov: francúzsky šanzoniér Boüůúûù Žiįïifšßæåäa, poisťovací magnát so srbskými koreňmi Jovica Radic a toporný stredný obranca zo srdca Slovenska, z Prešova, Erik Havrila aka Separ, aka maskáčové gate.

Začali sme aktívnejšie, na lopte sme mali výraznejšiu prevahu, ale aj napriek týmto skutočnostiam zahrozili ako prví domáci. K lopte sa po brejku dostalo domáce kladyvo, čiže brankár, pozasekával našich stopérov ale prestrelil chvalabohu našu bránu. Popri týchto okamihoch sa na ihrisku ešte prechádzal Hurka, ktorý hľadal stratenú formu v maskáčoch a preto ho nebolo vidno. Ani sa nenazdal a našiel svoje nohy, po dvoch krásnych zárkokoch domácich. Jednu našiel v lese a druhú v krčme.

O niekoľko minút neskôr nám vyšla akcia po ľavej strane, Hrošik načapoval lobdu na veľké vápno, odtiaľ nasledovala strela, brankár domácich však jedol pred zápasom maslový popcorn, lopta mu vypadla a doteraz neviem odkial, kedy a ani ako sa pri nej zjavil Jakub Rojko. Naša karbobrúska, ktorého obľúbenou krajinou je Jamajka prepálil všetko čo mu stálo v ceste, zlomil tyčku a od nej si strelil vlastný gól Martin Škrtel! Pardón, stopér domácich.

Vyhrávali sme teda 1:0.

Do konca prvého polčasu mali ešte domáci jednu príležitosť pri ktorej vynikol Maťko Harag. Okrem toho sa na ihrisku nič neudialo. V hľadisku to však vrelo. Jeden z divákov kričal na nášho trénera: ,,Choď už do *iče!” Na čo mu tréner s kľudom Andrej Kisku odpovedal: ,,V pi*i som už bol.”. A tak sme sa pobrali do šatne.

Druhý polčas na hraciu plochu už nepadal dážď. Asistent rozhodcu pri hlavnej tribúne by si však prial, aby padal iba dážď. Na tohto pána letelo okrem lietadla druhý polčas asi všetko. Nervozita domácich priaznivcov stúpala s našimi pribúdajúcimi gólmi. Na 2:0 zvyšoval Patrik Patrícius Modrý Luftini Škultéty, na 3:0 opäť naša karbobrúska Jakub Rojko, ktorý dovtedy dva góly nedal ani na fife. Našťastie prvý gól napísal pán rozhodca ako vlastný, pretože to by sme Jakuba videli asi až na predzápasovom tréningu

Za stavu 3:0 pre našich jalcov rozhodca neuznal gól Petržalke kvôli offsajdu. Ten zamával už spomínaný assistant pri tribúne, pričom v tej chvíli mu na chrbte pristál štvrtý nôž a pod nohami explodoval siedmy granát. Neskôr sa v sektore domáceho fanklubu objavila aj dymovnica. Asistent rozhodcu si v tej chvíli vydýchol a ukryl sa na chvílu v dyme, nech má pokoj. Z chrbta si aspoň mohol povyberať nožíky.

Do konca stretnutia sme ešte pridali dva góly. Štvrtý vsietil Usain Vavrík po asistencii prozaika Fera Hečka, petržalského pikožrúta a piaty gól vstrelil Janko Kadera.

Petržalke sme to teda vrátili aj s úrokmi a môžeme sa pripravovať na ďalší zápas, kedy doma, klasicky v nedeľu 10:30 a klasickejšie na Estadio du Rola de Padre, privítame lídra súťaže zo Serede.

Zostava FK: Harag- Rojko, Sochanič, Ďuriš, Hencz- Vavrík, Kusý, Kalina (Ďurič), A. Ščibrány, Škultéty (Hečko) – Kadera

Deti sa nemajú kde hrať!