Prišlo to drahí veriaci! Po nekonečnej zimnej prestávke sa nám opäť naplno rozbieha najsledovanejšia futbalová liga na svete, III. liga západ!

Račianski žrebci, ktorí cez túto pauzu nabehali niekoľko tisíc kilometrov, urobili niekoľko tisíc kľukov, státisíce brušákov a vypili tisíce litrov tvrdého alkoholu už doslova penili a nevedeli sa dočkať prvého jarného zápasu.

Na bedrách kompetentných, v Račianskom klube teda na bedrách balkánskej finančnej skupiny, ležalo ťažké bremeno. Ako po toľkej drine, ktorú prežili títo mladíci, správne namotivovať mužstvo aby v jarných bojoch nezhorelo?

Na predzápasové sústredenie pozvali azda najjagavejšiu hviezdu slovenského šoubiznisu a smotánky Martinku z Turca, aby správne nabudila chlapcov na ťažký zápas.

Na predzápasové sústredenie pozvali azda najjagavejšiu hviezdu slovenského šoubiznisu a smotánky Martinku z Turca, aby správne nabudila chlapcov na ťažký zápas.

Keďže táto balkánska skupina neni iba hociaké občianske združenie, ale bordelami a privátmi ostrieľaní frajeri, vznikol v ich hlavách priam zlatý nápad. Taký zlatý, ako zlatá žila u niektorých hráčov, keď uvideli hraciu plochu po zimnej pauze.

Na predzápasové sústredenie pozvali azda najjagavejšiu hviezdu slovenského šoubiznisu a smotánky, mokrý sen mnohých mužov, Martinku z Turca, aby správne nabudila chlapcov na ťažký zápas.

Popri predzápasovej večeri Martinka podstivo operovala pod stolom a chalani hrali starú známu hru pod názvom kamenná tvár. Hlavne neodpanení dorastenci s touto hrou mali značné problémy, pretože Martinka vyhráva všetky preteky vo víne v pití a v sexe prvú cenu, viete ako.

Po tejto spoločenskej hre sa chlapci pobrali na izby, dopili posledné zvyšky alkoholu a išli sa pripravovať na duel s Vráblami.

Výkop bol klasicky 10:30. Tribúny praskali vo švíkoch. Teda, tribúny už boli popraskané, pretože majú 839 rokov, ale obrazne povedané, akože bolo na tribúnach klasicky 35 000 ľudí.

Hvizd hlavného rozhodcu odštartoval teda prvý jarný duel. Naši borci mali chlapcom z Vrábiel čo vracať, pretože v prvom vzájomnom zápase sme ligli kompót 2:0.

Najväčším súperom futbalu bolo ako vždy ihrisko. Preto sa futbal v podstate ani nehral, bolo k videniu viacero technických nedostatkov a tento nefutbal nahrával do karát hosťom, ktorý do hlavného mesta teda moc futbal hrať neprišli. Skôr by som povedal, že niektorí frajeri z Vrábiel mali na raňajky sedem kilo surového mäsa a 2 deci kefíru. Rozhodca celkovo za zápas odobral za krásne zákroky 6 občianskych preukazov a 3 vodičáky. Inak pán rozhodca si nemôže pískať ani svoje obľúbené pesničky v aute, poznámka redakcie.

Do druhého polčasu sme nastúpili s jednou zmenou a na ihrisko sa prišiel prechádzať Hurka s jeho asimetrickou postavou– asi meter vysoký asi meter široký.

Druhé dejstvo pokračovalo v štýle MMA, ale prevahu na lobde získali račianski žrebci. v 77. minúte chcel ľavý (doslova) krajní bek hostí odpoknúť loptu do Polusu, namiesto si odkopol nohu na polygrafické učilište. Jednonohého ľavého beka obehol v rýchlosti 87km/h novic v račianskom drese Filip Vavrík, ktorý si ju rukou hodil do behu a prekonal vybiehajúceho gólmana hostí. Aj keď sa gólman volá Straka, tak veru nevylecel tak vysoko aby lobdu chycil. Chvalapánubohuzato.

Do konca stretnutia sme mali hernú prevahu až na 90. minútu, kedy musel náš navrátivší brankár Maťko Harag vytiahnuť exkluzívny zákrok a zachránil nám tak 3 body. V paráde Žochára, bravúra brankára.

Prvý zápas jarnej časti nám teda vyšiel, uhájili sme domáce bojisko a ideme ďáááľej. Na ďalšie kolo cestujeme do Levíc.

Zostava FK:
Harag- Rojko, Sochanič, Ďuriš, D. Ščibrány- Vavrík (Havrilla), Kusý, Alberto, A. Ščibrány, Hečko – Ďurič (Kalina)

Aby sme nezabudli, zmeny v kádri FK:

Príchody:
Majo, Dávid, Marek- dorost
Paťo Škultéty aka Modrý (Štvrtkami Michaľovce)
Filip Vavrík (Jamajka, camp Usaina Bolta)
Ján Kadera (Štajermstrkrjbach, camp Arnolda Schwarzeneggera)
Alberto Carassco Picores Feo (Trafo, The Club)

Odchody:
Gális, Schustrík (SV Wienerschnitzel)
Radic, Žifčák (FC Petržalka)
Ďurč (ŠFK Maturita)
Kovačič (Bernolákovo)
Plánička (Peek and Cloppenburg)
Tanka (FK Kopačky na Klinec)

Keby som na niekoho zabudol, tak mi napíšte a ja ho tam nedopíšem. To sa nedá to takto robiť… :'(

Hurka