RAČA – Tri roky žil v Rači, potom sa presadil v slávnej NHL či pre Slovensko pomohol získať titul majstra sveta. Hokejový obranca Ľubomír Višňovský sa v roku 2011 opäť ukázal v  našej mestskej časti – do areálu na základnej škole Tbiliská prišiel podporiť detskú olympiádu a zapálil oheň.

Pútal pozornosť, každú chvíľku rozdal autogram, zapózoval pri žiadosti o  fotografiu. „Na Raču spomínam iba v  tom najlepšom, ako na krásne miesto pre bývanie v  kontakte s  prírodou,“ zaspomínal si vtedy známy hokejista. ,,Býval som na  Komisárkach (počas pôsobenia v  Slovane Bratislava – pozn. editora) a  nadviazal tam veľa priateľstiev, ktoré doteraz udržiavam. Sú tu super ľudia, a  preto sa sem rád vraciam. Veľmi podporujem akcie, akou je račianska detská olympiáda. Mladých treba motivovať k  aktivitám, aby nevysedávali bezducho kdesi na lavičkách parkov,“ dodal pre Račiansky výber rodák z  Topoľčian.

Na slávnostnom otvorení Račianskej JuRaVa olympiády sa v roku 2011 zúčastnili aj ďalší známi športovci – hokejový vicemajster sveta Peter Podhradský, ligoví futbalisti Stanislav AngelovičMarián Tomčák a  svetový šampión v  karate Roman Volák, ktorý sa predviedol aj exhibičným vystúpením.

Fotogaléria: