Len päť dní po neúspešnej lúpeži v stávkovej kancelárii na Cyprichovej ulici v Krasňanoch (viac tu) sa na území našej mestskej časti znovu odohrala dráma motivovaná rýchlym ziskom. Tentoraz sa stala terčom lúpežného prepadnutia herňa na Rendezi…

Obytný súbor Pri Šajbách

Obytný súbor Pri Šajbách

Herňu na ulici Pri Šajbách v Bratislave 18. februára skoro ráno vylúpili. Asi o 4.17 h neznámy, približne 20-ročný páchateľ, zazvonil pri dverách herne a keď mu otvorila zamestnankyňa, žiadal od nej peniaze. Obohatil sa tak približne o 3200 eur, uvádza portál bratislava.24.hod.sk.

„Zamestnankyňa sa pokúsila dvere zatvoriť, avšak neznámy páchateľ ju od dverí odtlačil a vošiel do herne. Tam mu žena z obavy o svoj život a zdravie vydala finančnú hotovosť,“ informovala bratislavská krajská policajná hovorkyňa Karina Považanová. S peniazmi mladík ušiel, nikomu ale neublížil.

Policajti už po páchateľovi pátrajú. Mladík by mal mať asi 20 rokov, je nižšej, chudej postavy a oblečenú mal šuštiakovú bundu s kapucňou. „Podľa súčasných informácií nebol maskovaný ani ozbrojený,“ dodala hovorkyňa.

Polícia žiada o pomoc verejnosť. Ak si občania všimli okolo 4.17 h na ulici Pri Šajbách a v jej blízkom okolí unikajúceho muža či akékoľvek podozrivé konanie osoby, oznámiť to môžu na bezplatnom čísle polície 158 alebo osobne na ktoromkoľvek policajnom oddelení.

Proti herni, ktorej prevádzku na území Bratislavy povoľuje magistrát, spísali v minulosti petíciu obyvatelia okolitých bytoviek.

Zdroj: bratislava24, foto: Google Street View