Nehoda, ku ktorej došlo na Štedrý deň na križovatke račianskych ulíc Žitnej a Stolárskej, sa dostala do fázy trestného oznámenia. Policajný  vyšetrovateľ ho začal vo veci ublíženia na zdraví.

Vodičkou čierneho auta BMW 6, ktoré išlo po Žitnej ulici a vrazilo do Fiatu Punto, bola Alena Pallová. Majiteľka Inštitútu estetickej medicíny, ktorý sa špecializuje na estetickú chirurgiu, utrpela pri nehode len ľahšie zranenia.

Alena Pallová viedla čierne BMW

Alena Pallová viedla čierne BMW

Vodička červeného Punta je od stredy 24. decembra 2014 v nemocnici, kde ju po operácii uviedli do umelého spánky. Jej stav označujú lekári za vážny.

“Je mi nesmierne ľúto, čo sa stalo. Každú sekundu sa modlím k Bohu za uzdravenie panej, ktorá bola pri nehode zranená a prosím všetkých, aby sa k mojej modlitbe pridali,” citoval denník Nový Čas dermatologičku, inak dcéru kontroverzného pezinského podnikateľa Jána Mana.

Alena Pallová s matkou, ktorá mala tiež sedieť v auta na sedadle spolujazdca

Alena Pallová s matkou, ktorá mala sedieť v jej aute na sedadle spolujazdca.

Medzi jeho aktivity patril aj projekt kritizovanej skládky odpadu v Pezinku, ale najmä je známy ako muč, ktorý ovládol Pezinské tehelne.

Podľa svedka, ktorý bol priamo pri situácii predchádzajúcej zrážke, stál so svojim autom na svetelnej signalizácii na Stolárskej ulici. Keď naskočila zelená, vošiel do križovatky a za ním Punto, do ktorého vzápätí vo vysokej rýchlosti narazilo čierne BMW 6.

V spätnom zrkadle som videl, ako BMW nabralo fiatku idúcu za nami. Tá sa roztočila a telo vodičky vyletelo z auta,” opísal situáciu muž, ktorý sa druhý raz narodil. Z jeho slov jednoznačne vyplýva, že Pallová musela vojsť do križovatky na červenú.

Potvrdzujú to aj predbežné zistenia polície. „Podľa doterajšieho vyšetrovania na mieste dopravnej nehody vodička osobného motorového vozidla zn. BMW jazdiaca po Žitnej ulici v smere von z mesta pravdepodobne nerešpektovala svetelné signalizačné zariadenie a do križovatky vošla na červený svetelný signál,“ napísala v stanovisku Karina Považanová, hovorkyňa KR PZ v Bratislave.

Alena Pallová, za slobodna Manová, má syna Patríciusa a starších súrodencov Jána a Katarínu. V aute v čase nehoda mala sedieť aj jej mama Anna Manová, ktorú previezli na pozorovanie do nemocnice a na druhý deň prepustili.

O vodičke Fiatu Punto sú vzhľadom na jej zlý zdravotný stav k dispozícii len strohé informácie. Malo ísť o 39-ročnú ženu M.M. a jej vozidlo malo bratislavské evidenčné číslo.

Viac o nehode sme písali tu: Vážna nehoda v Rači na Štedrý deň: Vodička Fiata utrpela rozsiahle zranenia hlavy

Zdroj: račaweb, foto: presscentrum, TV Joj

Fotogaléria:

Záchranári ošetrovali na mieste tri osoby, dve boli zranené ľahko, jedna ťažko.

Záchranári ošetrovali na mieste tri osoby, dve boli zranené ľahko, jedna ťažko.

Nehoda sa stala na križivatke Žitnej a Stolárskej ulice.

Nehoda sa stala na križovatke Žitnej a Stolárskej ulice.

 

Majiteľka kliniky na plastiky Alena Pallová vylepšujr telá ľuďom zo slovenského šoubiznisu. Podporuje aj charitu.

Majiteľka kliniky na plastiky Alena Pallová (v červených šatách) vylepšuje telá ľuďom zo slovenského šoubiznisu. Podporuje aj charitu, na fotografii s Čobejovou, Haasovou a Drobovou.

 

Vodička čierneho kabrioletu BMW 6 Alena Pallová prežila nehodu len s menšími zraneniami.

Vodička čierneho kabrioletu BMW 6 Alena Pallová prežila nehodu len s menšími zraneniami.