Obeť nehody, ku ktorej došlo na Štedrý deň na križovatke račianskych ulíc Žitnej a Stolárskej, ešte stále leží na špecializovanom neurochirurgickom oddelení v nemocnici na Kramároch. Po týždňoch boja o život a neistoty sa jej najbližší konečne dozvedeli od lekárov aj potešujúcu správu.

Vozidlo Fiat Punto prichádzajúce zo Stolárskej bolo totálne zdemolované.

Vozidlo Fiat Punto prichádzajúce zo Stolárskej bolo totálne zdemolované.

Ako uviedol Nový Čas vo vydaní z 21. januára 2015, Martina Máťušová (39) z Krasňan má najhoršiu fázu za sebou, ale ešte stále je otázne, ako sa ustáli jej zdravotný stav a či bude môcť viesť plnohodnotný život ako pred nehodou.

Žena je po je po neurochirurgickej operácii. Je stabilizovaná, pri vedomí. Jej stav si vyžaduje dlhšiu hospitalizáciu a rehabilitáciu,” uviedla pre Nový Čas hovorkyňa UNB Petra Stano Maťašovská. Denník uvádza, že vodičku čakajú v najbližšom období ďalšie operácie.

K nehode došlo na Štedrý deň – 24. decembra popoludní. Vodičkou čierneho auta BMW 6, ktoré išlo po Žitnej ulici a vrazilo do Fiatu Punto, bola Alena Pallová.

Majiteľka Inštitútu estetickej medicíny, ktorý sa špecializuje na estetickú chirurgiu, utrpela pri nehode len ľahšie zranenia.

“Je mi nesmierne ľúto, čo sa stalo. Každú sekundu sa modlím k Bohu za uzdravenie panej, ktorá bola pri nehode zranená a prosím všetkých, aby sa k mojej modlitbe pridali,” citoval denník Nový Čas dermatologičku, inak dcéru kontroverzného pezinského podnikateľa Jána Mana.

„Podľa doterajšieho vyšetrovania na mieste dopravnej nehody vodička osobného motorového vozidla zn. BMW jazdiaca po Žitnej ulici v smere von z mesta pravdepodobne nerešpektovala svetelné signalizačné zariadenie a do križovatky vošla na červený svetelný signál,“ napísala v stanovisku Karina Považanová, hovorkyňa KR PZ v Bratislave, v súvislosti so začatím vyšetrovania.

Nehoda sa stala na križivatke Žitnej a Stolárskej ulice.

Nehoda sa stala na križivatke Žitnej a Stolárskej ulice.

Alena Pallová viedla čierne BMW

Alena Pallová viedla čierne BMW

Viac o nehode čítajte aj tu: Vodička BMW, majiteľka kliniky Pallová, nehodu ľutuje. Obeti ide o život!