Denník Nový Čas priniesol fotografie Martiny Máťušovej (39) z Krasňan, ktorá sa po takmer po troch mesiacoch od nehody konečne dostala z nemocnice domov. Alena Pallová (35), ktorá bola doteraz defacto len účastníčkou tejto vážnej dopravnej nehody, je po troch mesiacoch vyšetrovania obvinená, informuje denník.

86 dní v nemocnici

Mladá žena, ktorú v jej Fiate Punto zmietlo luxusné BMW 5 na križovatke ulíc Stolárskej a Žitnej cestou k štedrej večeri, bola v nemocnici od 24. decembra 2014. Podľa denníka vystúpila pred domom svojej mamy v mestskej časti Rača s úsmevom na tvári. Kráčala sama, pomáhali jej však pre istotu sestra aj mama. V najbližšom období ju čaká liečenie a rehabilitácia, z najhoršieho je však našťastie vonku.

Nový Čas priniesol fotografie z príchodu Martiny domov do Krasňan.

Nový Čas priniesol fotografie z príchodu Martiny domov do Krasňan.

Lekárku už obvinili

Naopak – Pallová, ktorá z hrozivo vyzerajúcej havárie na Štedrý deň vyviazla len s ľahšími zraneniami, sa môže čoskoro ocitnúť na súde. „Vyšetrovateľ vzniesol obvinenie pre prečin ublíženia na zdraví podľa § 157 Trestného zákona,“ povedal Novému Času hovorca bratislavskej krajskej prokuratúry Michal Šúrek.

Pallová proti vznesenému obvineniu môže podať sťažnosť. Ak by ju prokurátor zamietol, prípadne ak ju Pallová nepodá, pokračuje sa ďalej vo vyšetrovaní. „Bude potrebné vykonať alebo dokončiť všetky potrebné procesné úkony, a to vrátane dokazovania. Vypočujú sa svedkovia, a keďže ide o dopravnú nehodu, súčasťou dokazovania je aj vypracovanie znaleckého posudku,“ vysvetlil Novému Času právnik.

Po ukončení vyšetrovania sa vyšetrovateľ rozhodne, či podá prokurátorovi návrh na podanie obžaloby.

Fotogaléria:

Zdroj: Nový Čas, úprava: Račaweb, reprofoto: Račaweb, fot: archív