Zdá sa, že modlitby desiatok ľudí za uzdravenie Martiny Máťušovej (39) z Krasňan, boli vypočuté. Podľa najnovších informácií sa stav jej liečenia po brutálnej nehode, ku ktorej došlo na Štedrý deň, rapídne zlepšil a z najhoršieho je už vonku. Podľa našich informácií už dokonca komunikovala so svojou rodinou.

Alena Pallová s matkou, ktorá mala tiež sedieť v auta na sedadle spolujazdca

Alena Pallová s matkou, ktorá mala tiež sedieť v auta na sedadle spolujazdca

Informácie portálu račaweb.sk potvrdzujú aj správy uverejnené v denníku Nový Čas. “Pacientkin stav sa pomaly zlepšuje, postupne sa jej obnovuje reč. Naďalej je hospitalizovaná na špecializovanom neurochirurgickom pracovisku,” povedala pre denník hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava Petra Stano Maťašovská.

Známi o nej hovoria len v dobrom

Viacerí Račania, ktorí poznajú Martinu ako žiačku základnej školy na Hubeného, ostali z udalostí v šoku. Máťušová mohla ísť v osudný deň zo svojho bytu na Východnom do Krasňan, kde stále žije jej matka. Okrem nej má aj dvoch súrodencov – sestru a brata.

“Je to veľmi milá kočka. Nikomu nikdy neublížila, snažila sa pomáhať najmä mame a sestre s jej deťmi,” povedali nám susedia.

Lekári boli spočiatku skeptickí, svedkovia samotnej nehody aj záchranári hovorili v prvých chvíľach o zázraku, ak obeť túto hrôzu prežije. Martina absolvovala niekoľko operácií hneď po zrážke ako aj následne v procese liečenia zranení, ktoré utrpela najmä v oblasti hlavy, hrudníka a chrbtice.

Viac o téme čítajte tu: Vážna nehoda v Rači na Štedrý deň: Vodička Fiata utrpela rozsiahle zranenia hlavy

K nehode došlo na Štedrý deň na križovatke račianskych ulíc Žitnej a Stolárskej. Vodičkou čierneho auta BMW 6, ktoré išlo po Žitnej ulici a vrazilo do Fiatu Punto, bola Alena Pallová. Majiteľka Inštitútu estetickej medicíny, ktorý sa špecializuje na estetickú chirurgiu, utrpela pri nehode len ľahšie zranenia.

Vyšetruje sa vina vodičky BMW6

„Podľa doterajšieho vyšetrovania na mieste dopravnej nehody vodička osobného motorového vozidla zn. BMW jazdiaca po Žitnej ulici v smere von z mesta pravdepodobne nerešpektovala svetelné signalizačné zariadenie a do križovatky vošla na červený svetelný signál,“ napísala v stanovisku Karina Považanová, hovorkyňa KR PZ v Bratislave, v súvislosti so začatím vyšetrovania.

Fotogaléria:

Zdroj: račaweb.sk