Už v sobotu 5. marca 2016 nás čakajú parlamentné voľby poslancov do Národnej rady Slovenskej republiky. Medzi kandidátmi sme po zbežnom prezretí našli aj viacero zaujémavých mien známych zo spoločenského či politického života v Rači, Krasňanoch či na Východnom.

Zľava: Ján Zvonár (Smer-SD), Rastislav Žitný (Most-Híd), Mário Khan dl (SKOK), Pavel kapusta (SNS)

Zľava: Ján Zvonár (Smer-SD), Rastislav Žitný (Most-Híd), Mário Khandl (SKOK), Pavel Kapusta (SNS)

Viacero známych aj nových mien

Na kandidátke strany Smer-SD sa na 106. mieste nachádza bývalý starosta Mestskej časti Bratislava-Rača Ján Zvonár.

Medzi adeptami strany Most-Híd Bélu Bugára je na pozícii 69. Rastislav Žitný, ktorý momentálne pracuje ako vicestarosta Rače a tiež poslanec mestského zastupiteľstva Bratislavy. Doň sa – zhodou okolností – prebojoval vo dvojici so starostom Petrom Pilinským, pričom mali čísla 6 a 9.

Z Krasňan sme medzi kandidátmi na poslancov parlamentu našli na pozícii 27 napríklad Pavla Kapustu za SNS. Publicista (šéfredaktor mesačníka Extra plus) a bývalý televízny scenárista v STV (Fašírka a iné) pôvodom z Banskej Bystrice žijúci v Krasňanoch bojoval v roku 2014 o miesto v račianskom zastupiteľstve, ale neúspešne.

Tiež meno Mário Khandl nie je z miestnej scény neznáme, pôsobí v miestnom zastupiteľstve MČ Bratislava – Rača. O post poslanca parlamentu sa uchádza na kandidátke Slovenskej občianskej koalície (SKOK) s číslom 55.

Tak čo, máte už vybraté, ktorému z nich by ste dali krúžkom váš preferenčný hlas, aby sa Rača nemusel za svojho zástupcu v Národnej rade hanbiť?

Ak chcete krúžkovať, tak pozor! Na lístku vami vybratej strany môžete dať preferenčný hlas maximálne 4 kandidátom a to tak, že zakrúžkujete číslo pred ich menom.

Fotogaléria kandidátov z nášho okolia:

Zdroj: Račaweb, foto: Facebook, archív