Po skvelej hráčskej kariére sa známemu račianskemu rodákovi a od roku 2014 aj držiteľovi ocenenia Račianske srdce dostalo obrovského ocenenia – nový generálny manažér SZĽH Miroslav Šatan ho vymenoval za trénera slovenskej hokejovej reprezentácie do 17 rokov.

Po schválení Výkonným výborom SZĽH oznámil vo štvrtok Miroslav Šatan, že trénerom mládežníckej reprezentácie do 17 rokov sa stáva Ján Lipiansky (43). Bývalý hráč Slovana Bratislava, Karlových Varov, Vsetína, HC Košice, Kassel Huskies či HKM Zvolen, ako aj reprezentácie Slovenska, získal v roku 2014 ocenenie Račianske srdce.

Miroslav Šatan, generálny manažér SZĽH

V našej mestskej časti žije od narodenia, dnes s manželkou Alexandrou vychovávajú dve dospievajúce deti – dcéru Viktóriu, ktorá sa úspešne venuje thajskému boxu, a syna Lukáša, ktorý sa vydal v otcových šľapajách a pôsobí v mládežníckych tímoch Slovana Bratislava.

Návrhy na obsadenie trénerov mládežníckych reprezentácií predložil Miroslav Šatan po svojom zvolení za generálneho manažéra hokejového zväzu.

Lipiansky naposledy pôsobil ako tréner mládeže v Slovane.

Laureáti ocenenia Račianske srdce – zľava: Bartolomej Rusina, Marián Šereda, Ján Lipiansky, Ľudmila Kiselková a Peter Khandl.

Fotogaléria:

Video: Medailón pre Račianske srdce

Viac si prečítajte aj tu: Račania Alexandra a Ján Lipiansky: Ich manželstvo sa začalo oslovením v autobuse!

Zdroj: SZĽH, úprava: Račaweb, foto: SZĽH, Račaweb