Osadenie solárnych lámp na cintorína v Rači

Osadenie solárnych lámp na cintorína v Rači

Cintorín v Mestskej časti Bratislava – Rača bude už v najbližších týždňoch osvetľovať nové verejné osvetlenie. „V tejto otázke nebolo nad čím dlho rozmýšľať, rozhodli sme sa pre ekologické verejné osvetlenie – formou solárnych lámp. Je to efektívne a energeticky nenáročné riešenie,“ povedal starosta Rače Peter Pilinský.

V týchto dňoch sa na cintoríne v Rači ukončili výkopové práce a betonáž základových pätiek pod lampy. Približne o dva týždne sa môže začať samotná inštalácia konštrukcie stožiarov a svietidiel solárnych lámp.

Chcel by som, aby už na tohtoročný Sviatok všetkých svätých prichádzali Račania a návštevníci na vysvietený račiansky cintorín,“ dodal Pilinský.

Projekt solárnych lámp realizuje Mestská časť Bratislava – Rača v spolupráci s organizáciou Marianum – Pohrebníctvo mesta Bratislavy v zmysle Zmluvy o združení finančných prostriedkov.

Projekt, zakúpenie aj inštalácia solárnych lámp, bude Raču stáť spolu 6 300 eur.

Mestská časť tieto peniaze ušetrila v rozpočtovej položke na predimenzované vianočné osvetlenie (7 000 eur), ktoré sa starosta Rače rozhodol v posledných dvoch rokoch zrušiť. Za zvyšných 700 eur kúpila Rača v roku 2013 tri služobné bicykle pre zamestnancov úradu.

Fotogaléria:

Zdroj: MÚ BA- Rača, Eva Miklánková