Zo zápasu Lucia "The Pretty Beast" Krajčovič (vľavo) vs. Julia Berezikova

Zo zápasu Lucia “The Pretty Beast” Krajčovič (vľavo) vs. Julia Berezikova

Štyridsaťosem bojovníkov zo 16 krajín sa počas víkendu zišlo v Bratislave na majstrovstvách sveta v kickboxe série W5. V Incheba Expo aréne sa počas dvoch dní 28 uskutočnilo zápasov a bojovalo sa o šesť titulov.

Počas Majstrovstiev sveta v profesionálnom kickboxe W5 sa odohral aj súboj o titul Majsterky sveta W5 vo váhe 56 kg.

Pozvánka na súboj o titul Majsterky sveta W5 vo váhe 56 kg.

Medzi nimi boli aj štyri pyramídy zápasov o titul majstra sveta vo verzii W5, v jednej z nich aj s račianskou bojovníčkou Luciou Krajčovičovou.

Hlavným mottom medzinárodného turnaja bol motív “Na križovatke čias” a organizátori počas podujatia prevedú divákov piatimi historickými obdobia (pravek, starovek, stredovek, novovek a súčasnosť).

“Pre mňa je dôležité, aby všetci športovci, ktorí prišli do Bratislavy, ocenili veľkosť a úroveň tohto turnaja. Je to kombinácia, ktorá pomôže ľuďom pochopiť, že kickbox nie je iba silný a drsný šport,” uviedol prezident W5 Sergej Čepinoga.

Bojovala aj Lucka Krajčovičová

Počas majstrovstiev sveta v profesionálnom kickboxe W5 sa v Bratislave odohral počas atraktívneho víkendu aj súboj o titul majsterky sveta série W5 vo váhe 56 kilogramov.

Račianska bojovníčka Lucia “The Pretty Beast” Krajčovič vo svojom prvom a rozhodujúcom súboji na šampionáte nestačila na Juliu Berezíkovu z Ruska, ktorá sa neskôr po víťazstve nad Holanďankou Ilonou Wijmans stala celkovou šampiónkou.

Fotogaléria:

Rozhovor s Luckou o Rači a bojových umeniach si môžete prečítať aj tu: Lucka Lulu Krajčovič: Šampiónka s hrozivou prezývkou!

Najsledovanejší súboj

Najhorúcejším slovenským želiezkom v ohni bol Vladimír Moravčík, ktorý mal na konte 82 zápasov a z toho 77 výhier (25 k.o.). V náročnom súboji o titul majstra sveta verzie W5 v kategórii 77 kg si zmeral sily s Darrylom Sichtmanom.

Dvadsaťtriročnému Holanďanovi, prezývanému “Master K.O.” má navyše čo odplácať, keďže pred rokom mu podľahol. Odveta sa mu napokon nevydarila a súboj sa skončil víťazstvom Holanďana Darryla “Master KO” Sichtmana.

W5: Vladimír Moravčík a víťaz súboja Darryl Sichtman

W5: Vladimír Moravčík a víťaz súboja Darryl Sichtman

W5: Vladimír Moravčík vs. Darryl Sichtman

W5: Vladimír Moravčík vs. Darryl Sichtman

Foto: Oles Cheresko, w5.sk