Futbalový štadión FK Rača už zažil všeličo, ale to, čo sa na ňom pod rúškom utajenia dialo uplynulý týždeň, stojí za pozornosť…

Bocian vo vysokej tráve je obľúbený postoj Patrika na ihrisku.

Bocian vo vysokej tráve je obľúbený postoj Patrika na ihrisku.

Na tráve, po ktorej behali celé stáda račianskych juncov, sa objavil najsledovanejší slovenský futbalový stopér Patrik Švajda!

Najsledovanejší preto, že každý druhý týždeň hlási so Zlaticou najsledovanejšie televízne správy, a stopér preto, že to povedal manažér tímu MUFUZA – čerstvý Krasňančan Stano Gális.

“Jasné, Patrik Švajda sa pripravuje na Majstrovstvá sveta umelcov vo futbale, ktoré sa konajú koncom mája v Moskve. Slovensko tam reprezentuje hviezdna Mufuza,” napísal pre račaweb.sk Galis a prezradil aj podrobnosti tajného tréningu.

V pozícii kouča ho viedol Matej Galis, útočník SV Wienerberg (predtým aj FK Rača), a dávali si riadne do tela: 90 minútové dávky niekoľkokrát za týždeň!

Aj vlani vraj pred majstrovstvami takto poctivo makali a Švajdova hra na poste stopéra dostala úplne inú kvalitu. No, kvalitu… :-)

Slovensko čaká v základnej skupine MS umelcov 2014 Rumunsko, Taliansko a KĽDR (ale možno to je nakoniec Južná Kórea). Na turnaji sa predstaví množstvo slávnych športovcov, v drese Brazílie napríklad bývalý reprezentant Rivaldo.

Fotogaléria: