V stredu absolvoval primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal celodenný program v mestskej časti Bratislava-Rača. Okrem štandardných stretnutí s gymnazistami, občanmi či záujmovými združeniami oznámil po obhliadke terénu so starostom Petrom Pilinským a vicestarostom Rastislavom Žitným aj dlhoočakávanú investíciu do jedného z najvyťaženejších dopravných uzlov v centrálnej časti Rače.

So starostom Pilinským a vicestarostom Žitným oznámil Ivo Nesrovnal plán rekonštrukcie a zmeny križovatky Detvianska – Kubačova – Rustaveliho.

“Nedávno som avizoval, že Bratislava spustila ďalšie veľké opravy ciest, a to Panónsku ulicu, Rožňavskú a Staré Grunty. Nejde o žiadne látanie výtlkov, ale komplexné opravy komunikácií. Teším sa, že sa nám podarilo, aj na základe priorít starostu Pilinského a poslanca Žitného, zrealizovať opravy komunikácii aj v mestskej časti Rača – v máji sme spravili Detviansku aj Dopravnú ulicu, každú v hodnote 70 tisíc eur. Nezabúdame teda ani na mestské časti,” naznačil a v ďalšej časti vyhlásenia doplnil konkrétne detaily, ako sa pozornosť mesta prejaví v našej mestskej časti.

Okružná križovatka pri Tržnici

V roku 2018 tu máme v pláne prestavbu križovatky Detvianska – Kubačova – Rustaveliho na malú okružnú križovatku. Je dôležitým dopravným uzlom mestskej časti a je v dezolátnom stave. V rámci toho plánujeme tiež realizovať bezbariérové priechody pre chodcov cez všetky komunikácie v križovatke, ktoré budú vybavené dlažbou pre nevidiacich a slabozrakých.”

1200 metrov chodníkov

Okrem toho Nesrovnal doplnil, že mesto čakajú opravy chodníkov, a to na Cyprichovej a Kadnárovej. Pôjde o komplexnejšie úseky v dĺžke spolu 1210 m a koncom leta by sme mali takisto opraviť zastávky MHD na Detvianskej a Dopravnej ulici.

“Som rád, že Bratislava ani v tejto oblasti nespí a budeme pokračovať ďalej,” dodal.

Fotogaléria z návštevy primátora v Rači:

Zdroj: Ivo Nesrovnal pre Bratislavu, úprava: Račaweb, foto: Ivo Nesrovnal pre Bratislavu