Michal Pollák

Michal Pollák

Za Úžinami smerom z Rače do Krasňan je pri odbočke k novým bytovkám zvláštna reklamná tabuľa so šípkou a nápisom: Chodník na Štrbské Presso. Prejdete tade párkrát a potom vám to nedá – idete sa presvedčiť, čo to má celé vlastne znamenať…

Na plechovom hrnčeku s logom Štrbské Presso, ktoré tvorí najmä symbol horca, je nápis: Môj hrnčok kávy

Na plechovom hrnčeku s logom Štrbské Presso, ktoré tvorí najmä symbol horca, je nápis: Môj hrnčok kávy

V maličkej miestnosti na prízemí bytovky tesne pod vinohradmi nás privítal jeden z majiteľov firmy Michal Pollák. Vyzerá skôr ako jeden zo troch mušketierov, ktorý sa omylom teleportoval zo 17. do 21. storočia, ale jeho nadšenie pre kávu a jej prezentáciu nás hneď dostalo!

S ďalšími partnermi vo firme začínajú na Slovensku predávať vlastnú značku kávy: Štrbské Presso. Tvoria ju kávové zrná z 8 krajín a 3 kontinentov, ktoré následne pražia v Terste v pražiarni so 150. ročnou tradíciou.

Zvyšok už je práca šikovných slovenských ručičiek resp. hlavičiek. Ich súčasným hlavným stanom je práve priestor v Rači aj s prvou predajňou otvorenou v pracovných dňoch od 10. do 19. h, kde môžete ich „hipsterskú“ kávu ochutnať a kúpiť si aj domov.

„Všetky pripravované zmesi sú našou vlastnou receptúrou,“ vysvetľuje Michal Pollák. „Ku káve odporúčame použiť zmes škorice s typickým slovenským horcom, ktoré majú v synergii s kávou blahodárne účinky. Horec je známy tým, že lieči žalúdok – ale samozrejme, že ho nesmiete na penu kávy nasypať veľa, skôr len tak poprášiť na chuť.“

Čo nás ďalej dostalo, bol klasický plechový hrnček s nápisom „Môj hrnčok kávy“! Ten je naozaj úžasný a určite sa hodí ako malá pozornosť pre každého milovníka horkej chuti kávy. V rámci doplnkového sortimentu majú aj ďalšie rôzne pekné šálky, vlastné kúpeľné oplátky a samozrejme sortiment kávy vhodný na prípravu tureckej, espressa či kapsulí napríklad do stroja Nespresso.

V rámci propagácie novej značky rozbiehajú systém franšízových pobočiek, ale aj akciu Pozývam ťa na kávu. Tá je určená pre všetkých, ktorí nemajú dosť odvahy, ale o to väčšiu chuť vyznať pri šálke kávy svoje pocity, vyžehliť si prešľap alebo sa len tak zoznámiť so sympatickým človekom. No a v budúcnosti sa vraj dočkáme aj ďalšej novinky, ktorou bude Štrbský čaj!

Foto: Račaweb.sk

Fotogaléria: