Na diaľničnom obchvate od Zlatých pieskov až po zjazd na Avion, letisko, Ružinov a Gagarinovu v smere do mesta začali cestári pracovať na zvýšení počtu jazdných pruhov. V prípade, že sa týmito opatreniami podarí dosiahnuť vyššiu prejazdnosť obchvatu, mohlo by to výrazne pomôcť najmä v ranných hodinách aj vodičom na Račianskej ceste.

Uvoľnený obchvat by využívalo viac áut zo smeru od Pezinka a Sv. Jura, ktoré by sa mali odpájať v smere na Vajnory, a nevyužívali ba Račiansku. Či sa to autorom novinky podarilo dosiahnuť, ukážu už prvé dni nového školského roka, ktorý sa začína v utorok 2. septembra.

Cestári pracovali v sobotu na úseku od Zlatých pieskov po Avion. Odstavný pruh (vidno vyfrézované pôvodné značenie) sa zmenil na pruh jazdný - vidno nové vodorovné značenie.

Cestári pracovali v sobotu na úseku od Zlatých pieskov po Avion. Odstavný pruh (vidno vyfrézované pôvodné značenie) sa zmenil na pruh jazdný – vidno nové vodorovné značenie.

Úsek diaľnice D1 Senec-Bratislava, Vajnory je najzaťaženejším diaľničným úsekom na Slovensku a privádza do Bratislavy najviac áut. Zápchy a pomalá doprava prinútili Národnú diaľničnú spoločnosť (NDS) spolu s ministerstvom dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja konať.

Za Avionom sa tri pruhy opäť zužujú do dvoch.

Za Avionom sa tri pruhy opäť zužujú do dvoch.

Okrem komplexného riešenia, ktorým je výstavba diaľnice D4, sa rozhodli situáciu riešiť aj okamžitým rozšírením kapacity D1.

Kvôli kritickej situácii na bratislavskej D1 sa diaľničiari rozhodli na dvoch úsekoch okamžite rozšíriť jazdné pruhy z dvoch na tri, pričom na prejazd sa využijú existujúce odstavné pruhy. Takéto rozšírenie kapacity diaľnice bude v úsekoch od výjazdu z križovatky Zlaté piesky po zjazd z križovatky Letisko v smere do Petržalky a od výjazdu z križovatky Ružinov od Gagarinovej ulice po zjazd z križovatky Prievoz s Bajkalskou a Slovnaftskou ulicou v oboch smeroch.

Oba úseky sú už vo výstavbe, práce prebiehajú najmä v nočných hodinách, pričom žiadne väčšie obmedzenia pri rozšírení diaľnice nenastanú. Finálnu podobu za 131 770 eur zrealizujú do septembra 2014.

Rozšírením jazdných pruhov sa má znížiť čas prejazdu áut v rannej špičke medzi Vajnormi a Prístavným mostom do Petržalky z 20 na 10 minút.

Nové značenie pri odbočke od Zlatých pieskov na Avion s troma pruhmi a štvrtým odbočovacím.

Nové značenie pri odbočke od Zlatých pieskov na Avion s troma pruhmi a štvrtým odbočovacím.

Vodorovné značenie dopĺňa aj značka potvrdzujúca tri pruhy pri výjazde na obchvat z Vajnor resp. Zlatých pieskov

Vodorovné značenie dopĺňa aj značka potvrdzujúca tri pruhy pri výjazde na obchvat z Vajnor resp. Zlatých pieskov

Foto: Račaweb.sk