Znie to ako sci-fi, že? Žijeme v dobe, keď je kráľom verejných diskusií a mediálnych výstupov kritika a krik. Čím agresívnejšia, emotívnejšia a bez snahy o hľadanie riešenia, tým lepšie. Často za ňou stoja rôzni akože “aktivisti”, z ktorých sa už po pár týždňoch vykľujú kandidáti na nejakú politickú funkciu.

O to viac poteší, keď je bežný človek spokojný so službou niektorého z úradov štátu či samosprávy – a dokonca za ústretový prístup a vyriešenie problému ešte aj poďakuje.

Verejné osvetlenie bolo na veľkom úseku Popolnej vynechané a nefunkčné.

Tmavý chodník

Do redakcie nám napísal obyvateľ z Kopaníc v Rači, ktorý by sa chcel aj cez médiá poďakovať zamestnancovi magistrátu Hl. mesta SR.

Stav osvetlenia chodníka a ulice Popolná pred a po zásahu oddelenia správy verejného osvetlenia.

“Na Potočnej ulici, zhruba dvesto metrov nad hostincom U zajacov, bol chodník a cesta v absolútnej tme. Akoby tam boli vynechané dve či tri lampy, pričom stĺpy tam osadené sú. Najmä na jeseň, keď sa skôr zotmie, bolo pre chodcov či cyklistov nepríjemné prechádzať tade,” napísal nám tridsiatnik Branislav.

Stav neosvetleného chodníka odfotil,  napísal na príslušné oddelenie magistrátu a – ostal prekvapený.

Zakrátko sa mi ozval pán Michal Ševella, správca verejného osvetlenia, a začal vec riešiť. Ani nie po 3 týždňoch bolo všetko vybavené, lampy osadené Siemensom svietia a ja som bol milo prekvapený z prístupu spomenutého pána, za čo aj takouto formou v mene ľudí z Kopaníc ďakujem!”

Zmeniť svet poďakovaním

Keďže v spravodaji Račan si myslíme, že poďakovanie je pre každého zamestnanca či poskytovateľa služby oveľa motivujúcejšie ako bezbrehá a nekonštruktívna kritika prípadne nadávky, budeme podobným poďakovaniam dávať priestor zdarma!

Ak chcete niekomu poďakovať, ideálne aj s fotodokumentáciou a opisom riešenej situácie, napíšte nám na racanposta@gmail.com.

Popolná ulica cez deň

Zdroj: Račaweb.sk, foto: Branislav, GoogleStreetview