Lekárska služba prvej pomociNová zdravotná služba umožní jednoduchší prístup k rýchlej pomoci. Po tom, čo spustil poskytovateľ Lekársku službu prvej pomoci (LSPP) v Malackom okrese, sú výjazdové tímy rýchlej pomoci pre deti a dorast k dispozícii aj v ďalších regiónoch vrátane Bratislavy a Rače.

Od utorka 28. októbra 2014, začala naša spoločnosť Komplexná záchranná služba Bratislava – Nové Mesto prevádzkovať výjazdovú lekársku službu prvej pomoci pre deti a dorast s vymedzeným spádovým územím pre všetky okresy mesta Bratislava a okresy miest Senec a Pezinok,” uvádzasa v oficiálnej tlačovej správe podpísanej predstaviteľmi spoločnosti, ktorými sú konateľ Marek Odkorek a MUDr. Ľubica Vašová.

V prípade potreby je možne si Lekársku službu zavolať domov, a to počas pracovných dní od 18:00 – 06:00 hod, cez víkendy a sviatky nepretržite.

Lekárska služba prvej pomoci funguje na dvoch telefónnych číslach:

0919 456 456 – platí pre celý okres Malacky (detská a dospelá výjazdová služba)
0919 321 321 – platí pre celý okres Senec, Pezinok a Bratislava (detská výjazdová služba)

Pacient za privolanie lekára domov platí iba pohotovostný poplatok 1,99 EUR. Prevádzkovateľom je Komplexná  záchranná služba Bratislava – Nové Mesto, o.z., so sídlom na Hálkovej 30 v Bratislave.