Na chutné a najmä kvalitné produkty sa môžu návštevníci Rače tešiť na Farmárskych trhoch už od najbližšej soboty (12. apríla) od 8.00 do 14.00 a každú nasledujúcu sobotu až do jesene.

V Rači sa budú predávať najkvalitnejšie, najvoňavejšie a najčerstvejšie výrobky od domáceho pečiva, cez mäsové a syrové výrobky až k ovociu priamo od ich výrobcov.

V Rači sa budú predávať najkvalitnejšie, najvoňavejšie a najčerstvejšie výrobky od domáceho pečiva, cez mäsové a syrové výrobky až k ovociu priamo od ich výrobcov.

Na tento víkend máme v Rači potvrdených predajcov čerstvého sladkého a slaného pečiva, mäsových výrobkov, hydiny, syrov a mliečnych výrobkov, diviny, ovocia, zeleniny, maku, orechov, medu, remeselníckych výrobkov a samozrejme aj vinárov a predajcov čaju,“ povedal Ivan Počinek z Farmárskych trhov s.r.o., podľa ktorého bude veľa závisieť aj od počasia.

Po Zvolene, Prievidzi, Žiline, Martine, Poprade a Liptovskom Mikuláši sa tak Rača stane ďalším dejiskom tejto obľúbenej tradície. „Farmárske trhy majú slúžiť ako predajné miesto pre poľnohospodárov. Zaručíme, že všetky predávané výrobky sú pestované, chované, nakladané, údené, alebo inak pripravené priamo našimi výrobcami,“ povedal Vladimír Novotný z firmy Farmárske trhy, s.r.o.

Jedným z cieľov trhov je ukázať, že nie je potrebné dovážať na Slovensko to, čo máme možnosť si vyrobiť sami. Farmárske trhy sú alternatívnou k nakupovaniu, kde si môžete vychutnať jedinečnosť tradičných slovenských výrobkov, miesto plné jedinečných chutí, vôní a farieb,“ povedal starosta Rače Peter Pilinský. Farmárske trhy sa budú konať pod záštitou mestskej časti Rača.

Eva Miklánková, hovorkyňa MČ Bratislava-Rača, foto farmárske trhy