Ako sa postupne zlepšuje zdravotný stav zranenej Martiny Máťušovej (38) z Rače, rozväzuje sa aj jazyk jej príbuzných. Tí najnovšie pre celoslovenský denník prehovorili o okolnostiach nehody, ktorá sa stala na Štedrý deň na križovatke ulíc Stolárska a Žitná.

Išla k Štedrej večeri

Sestra išla po mamu. Mali ísť k nám na Štedrú večeru,” povedala sestra Henrieta Brejchová pre sobotňajšie vydanie denníka Plus 1 deň o tom, kam mierila Martina v osudné štedrovečerné popoludnie. Rodina spočiatku o nehode nevedela, hoci volali Martine. Tá však už nebrala mobil. Nehodu prišla matke oznámiť polícia.

Podľa Henriety ešte nebola vodička druhého auta – majiteľka kliniky estetickej medicíny Alena Pallová navštíviť jej sestru v nemocnici na Kramároch: “Neumožnili sme jej to. Keď príde ten správny čas, tak potom za ňou pôjde. Momentálne určite nie.”

Denník Plus 1 deň priniesol fotografiu Martiny Máťušovej priamo z nemocničného lôžka...

Denník Plus 1 deň priniesol fotografiu Martiny Máťušovej priamo z nemocničného lôžka…

Martina sa podľa nej momentálne stále zotavuje z nehody. Jej stav je stabilizovaný a primeraný, no zlepšuje sa. Chodievajú za ňou každý deň. Rozpráva, učí sa znova chodiť. “Dúfam, že to najhoršie už má za sebou. Naje sa sama, prejde sa s pomocou, sama zatiaľ nie, lebo rovnováha ešte nie je v poriadku,” vysvetľuje.

Milionári jej zaplatia liečenie

Od druhého dňa nehody sú rodiny obete aj vodičky luxusného BMW v kontakte a zdá sa, že ani reči o možnom finančnom urovnaní a kompenzácii nebudú celkom márne.

Pallová je dcéra známeho pezinského privatizéra Jána Manna, ich rodina hrala významnú rolu aj v snahe zlegalizovať kontroverznú skládku odpadu len pár metrov od centra mesta. V osudný deň sedela v aute aj s jej matkou.

Čo hovorí Henrieta Brejchová na možné urovnanie sporu finančnou kompenzáciou?

“O financiách sme sa vôbec nebavili a momentálne je to bezpredmetné. Dôležité je, aby sa sestra uzdravila. Že nám pomôže vybaviť rehabilitáciu je však pravda. Aj náklady s tým spojené…

Aj jej ďalšie slová potvrdzujú výrazné schladenie emócií: “S odstupom času to človek už berie ináč než v prvom momente. Čo si pomôžem, keď budem zúriť?”

V práci skončila

Podľa denníka Nový Čas sa Martine skončil počas hospitalizácie aj pracovný pomer v prepravnej spoločnosti sídliacej v Senci. Podľa sestry išlo o ukončenie zmluvy na dobu určitú. Tú sa rodina rozhodla nepredĺžiť vzhľadom na to, že Martina nebude môcť s najväčšou pravdepodobnosťou v tomto druhu práce v budúcnosti pokračovať…

Fotogaléria:

Zdroj: račaveb.sk, Plus 1 deň, reprofoto: račaweb/pluska.sk