Dramatický piatok trinásteho má za sebou Rača a Krasňany. Podvečer sa mali na území našej mestskej časti odohrať dva majetkové a násilné delikty – kým jeden takpovediac v priamom prenose sledovalo množstvo ľudí a živo o nej diskutovali aj na sociálnych sieťach, tá druhá je zahalená rúškom nejasností

Stávková kancelária Tipsport na Cyprichovej

Stávková kancelária Tipsport na Cyprichovej

Lúpež v stávkovej kancelárii

Ľudia nafotili situáciu po príchode polície, ktorá stála pri predajni terno na Hubeného ulici.

Ľudia nafotili situáciu po príchode polície, ktorá stála pri predajni terno na Hubeného ulici.

Podľa portálu čas.sk prišlo okolo 19. hodiny v stávkovej kancelárii v Krasňanoch ulici k pokusu o lúpež. Podľa našich informácií malo ísť o stávkovú kanceláriu Tipsport na Cyprichovej ulici.

Páchateľ Ján (38) si tesne pred vstupom do kancelárie zamaskoval tvár čiernou šatkou. Po vstupe požadoval s predmetom pripomínajúcim strelnú zbraň od pracovníčky vydanie finančnej hotovosti.

Nakoľko bol však vyrušený návštevníkom pobočky, z jej priestorov náhle ušiel von v smere na Hubeného ulicu.

Policajt pri snahe zatknúť podozrivého z lúpeže vystrelil niekoľko varovných výstrelov do vzduchu. Podozrivého sa následne podarilo zadržať.

Privolaní záchranári na mieste ošetrili troch ľudí. Dvaja boli v šoku – z toho jedna bola 26-ročná zamestnankyňa pobočky stávkovej kancelárie – a jeden mal ľahké zranenie po pošmyknutí, ako uviedol hovorca operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Boris Chmel.

Podľa neoficiálnych informácií sa ľahko zranil policajt.

Polícia už z pokusu o lúpež obvinila Jána (38) z okresu Poltár.

Podľa policajných zdrojov mali podozrivého z lúpeže v stávkovej kancelárii chytiť v okolí Hubeného ulice.

Podľa policajných zdrojov mali podozrivého z lúpeže v stávkovej kancelárii chytiť v okolí Hubeného ulice.

O lúpeži na Púchovskej je ticho

Podľa portálu cas.sk však prišlo k ďalšiemu kriminálnemu činu len o pár metrov ďalej zhruba v rovnakom čase. Ku krádeži malo dôjsť v obchode na Púchovskej ulici, kam okolo 20. hodiny vtrhol neznámy muž oblečený v čiernom.

V ruke mal obranný sprej a z pokladne zobral peniaze v zatiaľ nezistenej výške. Neďaleko prepadnutej predajne sa neskôr našlo na zemi niekoľko bankoviek. V blízkosti miesta lúpeže bolo vidno ešte po hodine niekoľko policajných áut a sanitku.

O tomto prípade zatiaľ chýbajú ďalšie podrobnosti, nie je jasné ani to, o akú predajňu malo ísť.

Ak viete viac, napíšte nám na emailovú adresu webraca@gmail.com

Zdroj: cas.sk, úprava račaweb, foto: Račaweb, FB skupina Račania