Nehoda Bratislava Račianska

Tmavozelená Toyoty Yaris s levickou značkou skončila “zaparkovaná” hlboko v kríkoch.

Začali sa prázdniny, bratislavské cesty sa uvoľnili a zápchy sa opäť očakávajú až po začiatku školského roka. Odvrátenou stránkou letného obdobia je, že sa na bratislavské cesty dostáva množstvo cezpoľných, ktorí nie sú v našom prostredí zorientovaní a stúpa tak riziko havárií.

Nehoda Bratislava Račianska

Na mieste nehody boli odstavené dve autá – strieborný Nissan Note a tmavozelená Toyota Yaris.

Jedna takáto situácia nastala vo štvrtok 10. júla ráno na Račianskej ulici pri výjazde od Daňového úradu. Na krajnici stálo odstavené auto Nissan Note striebornej farby, ďalšie – tmavozelená Toyota Yaris s levickým evidenčným číslom však preletela obrubníkom aj zvýšeným valom zeminy a skončila hlboko v kríkoch!

Vodiči vyzerali byť po zdravotnej stránke po kurióznej nehode v poriadku, poškodenú Toyotu neskôr vyslobodzovala z kríkov privolaná odťahová služba…

Štatistiky nehodovosti sa v roku 2014 na Slovensku medziročne výrazne zhoršili vo väčšine ukazovateľov vrátane smrteľných nehôd.  Predbežné údaje za prvých 26. týždňov ukazujú, že tento rok už na cestách zahynulo o 51 ľudí viac ako za rovnaké obdobie vlani. Do 29. júna zomrelo 128 ľudí, minulý rok mali havárie 77 obetí.

Dávajte si na cestách pozor, stačí chvíľka nepozornosti a namiesto ušetrených sekúnd stratíte v servisoch či behaním po poisťovniach celé hodiny. A to je stále ten lepší prípad…