RAČA – Račianske základné školy mali kus šťastia, keď si ich na realizáciu pilotného projektu e-Bug na Slovensku vybrala prednostka Mikrobiologického ústavu Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave, Doc. MUDr. Helena Hupková, PhD. Počas nevšedných hodín prírodopisu sa naši školáci naučili, ako sa správne užívajú antibiotiká, ako sa má hygienicky kýchať, ako vyzerá baktéria a mnoho iného zaujímavého.

Helena Hupková sa pred pár rokmi prisťahovala do Rače, kde sa začala okrem iného venovať aj pestovaniu viniča.

Helena Hupková sa pred pár rokmi prisťahovala do Rače, kde sa začala okrem iného venovať aj pestovaniu viniča.

Pani Helena Hupková v rozhovore pre Račiansky výber koncom roku 2013 priznala, že v Rači načerpala veľa inšpirácií do ďalšej práce. „Mám pocit, že projekt takpovediac sadol. Bol to najlepší projekt môjho profesijného života,“ spokojne povedala a dodala, že račianske deti získali veľa informácií, ktoré by sa mali dostať aj k ich rodičom. Pilotný projekt sa v Rači realizoval od októbra 2012 do júna 2013 v troch triedach ZŠ Tbiliská a troch triedach ZŠ s MŠ J. A. Komenského.

Správa o úmrtí docentky Hupkovej nás silne zasiahla, nielen z dôvodu, že sme na projekte plánovali pokračovať, ale aj z ľudského hľadiska, pretože pani Hupková bola skutočne odborník a človek na pravom mieste. Získala si nás svojou dobrotou a láskavosťou, bude nám veľmi chýbať. Vyslovujeme úprimnú sústrasť celej rodine,” povedala za miestny úrad vedúca Školského úradu v Rači Ivana Vargová, ktorá s docentkou Hupkovou úzko spolupracovala.

Pani Hupková sa pred pár rokmi prisťahovala do Rače, kde sa začala okrem iného venovať aj pestovaniu viniča. Zahynula na následky zranení, ktoré utrpela pri nešťastnom páde zo schodov.

Posledná rozlúčka so zosnulou bude v piatok 7. marca o 16.45 v krematóriu v Lamači.

Doc. MUDr. Helena Hupková, PhD.

Doc. MUDr. Helena Hupková, PhD.